Чому сумський УКС не вимагає компенсації у 160 тисяч?

Як ми вже писали в попередньому матеріалі “Бютовская тендерная мафия в Сумах, или Как украсть стадион?”, представники БЮТу, які контролюють владу у місті Суми, провели недобросовісний тендер щодо реконструкції стадіону “Авангард”, допустивши цілий ряд суттєвих порушень і правил самого тендеру, і законодавства України.

Компанія «Суми-Южана»  із сумнівним штатом у 8 чоловік нещодавно виграла тендер на реконструкцію стадіону «Авангард» у Сумах, початково оцінивши роботи у 32 млн грн., а потім знизивши бюджет на 6,5 млн.

Проте 18 жовтня на засіданні профільного комітету  управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради було прийняте рішення про відхилення пропозиції цієї фірми. Річ у тому, що екс-переможець торгів не надав низки документів, які підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 Закону України «Про публічні закупівлі».

Тепер «Суми-Южана» повинна перерахувати на вимогу УКСу 160 тисяч гривень до міського бюджету, оскільки не виконала взятих на себе зобов’язань. Для цього УКС має написати звернення до «Приватбанку», який видав компанії гарантію, з вимогою сплатити до казни обласного центру вказану суму.

Згідно з гарантією, банк здійснить перерахунок цих коштів, а вже потім йому доведеться займатися (очевидно через суд) стягненням з “Суми-Южана” втрачених грошей.

Можна припустити, що між керівником УКСа Шиловим та компанією “Суми-Южана” була певна домовленість, за якою після набуття розголосу про неправомірність тендеру, його “липовий” переможець “Суми-Южана”, щоб не провокувати ще більший скандал, просто “забула” вчасно подати відповідні документи. А відтак, переможцем буде оголошена інша компанія “Топаз”, яку теж не безпідставно пов’язуть із Шиловими та Войтенком і яка теж допустила ряд порушень у тендерній документації. Однак конкурсна комісія всього цього чомусь не помітила. Також “домовленість” полягала ще й у тому, що УКС не буде вимагати компенсації від “Южани” в розмірі 160 тисяч гривень, яка та має сплатити за порушення своєї тендерної документації.

Тому сайт “Сумські дебати” буде й надалі слідкувати за ситуацією і готовий надати можливість висловитися всім зацікавленим сторонам конфлікту. Більш того, ми все ж сподіваємося, що домовленості чи змова між керівником УКСу Шиловим та компаніями “Суми-Южана” і “Топаз” є тільки нашим припущенням, і найближчим часом ми побачимо, як УКС, відстоюючи інтереси міста Суми, зверниться за компенсацією до “Южани” в розмірі 160 тисяч і в майбутньому занесе її до чорного списку компаній, яких не варто допускати до тендрених процедур.

Поділитися в соціальних мережах