Депутат облради: Перша виплата має становити не менше 20 тисяч

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба підтримав законопроект №6063 про посилення соцзахисту родин із дітьми, який зареєструвала депутатська група «Партія «Відродження». Про це йдеться у листі посадовця на адресу керівництва політсили.

«Микола Кулеба погодився, що законодавча ініціатива представників Партії «Відродження» дозволить підвищити рівень життя сімей із дітьми.

Посадовець підтримав також ідею збільшення розміру допомоги при народженні дитини. Тож законопроект №6063 може бути рекомендований Верховній Раді для прийняття за основу», — повідомив голова фракції «Відродження» у Сумській облраді Олександр Будник.

Наразі робота над законопроектом триває у профільному Комітеті Верховної Ради з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму. При цьому жоден із членів робочої групи не піддає сумніву необхідність збільшення рівня допомоги при народженні дитини.

Найбільше дискусій, говорить Олександр Будник, — навколо норми про можливість одноразової виплати цієї допомоги. Нардепи «Відродження» продовжують наполягати на багатократному її збільшенні. Аби уникнути випадків використання «дитячих грошей» не за призначенням з боку батьків, пропонується розглянути варіант поділу суми допомоги на кілька платежів. При цьому, перша виплата, за пропозиціями «Відродження», має становити не менше 20 тисяч гривень: це ті гроші, які родина витрачатиме на речі першої необхідності для малюка.

У цілому законопроектом пропонується підвищити виплати при народженні першої дитини до 50 прожиткових мінімумів (67 750 грн), другої – до 70 прожиткових мінімумів (94 850 грн) та 100 прожиткових мінімумів (135 500 грн) у разі народження третьої або кожної наступної дитини.

Поділитися в соціальних мережах