Депутат Войтенко: Сумщина має отримувати 10% ренти від видобутку нафти і газу

Депутат облради від Опозиційного блоку Микола Войтенко вважає, що місцеві бюджети Сумщини недоотримують значні кошти від видобутку нафти і природного газу.

Щороку на території Сумщини видобувається 500-600 млн м.куб природного газу та 800-900 тис.тонн нафти. До державного бюджету від їх видобутку на Сумщині щороку надходить 5,5-6,5 млрд грн, при цьому ані обласний, ані місцеві бюджети не отримують жодної копійки.

«До 2013 року ПАТ «Укрнафта» по соціально-економічній угоді перераховувала нашій області 20 млн. грн. на рік. Упродовж останніх трьох років від цієї компанії ми не отримали нічого», – констатує Микола Войтенко і додає, що наслідки від діяльності нафтогазовидобувних компаній вражають: розбиті дороги; відсутня якісна питна вода; нанесена шкода екології; підірване здоров’я людей, що мешкають на цих територіях; знищені чорноземи тощо.

«Сумська обласна рада, Сумська ОДА разом із народними депутатами від Сумщини та іншими нафтогазовидобувними регіонами добилися змін до Бюджетного КУ, і з 2018 року до наших місцевих бюджетів буде надходити 5% від ренти на видобуток нафти й газу, а це додатково 200 млн. грн. на рік. Будемо продовжувати спільну боротьбу за інтереси Сумщини й добиватися 10% ренти для наших бюджетів та повернення боргу «Укрнафтою», – підсумував депутат Опозиційного блоку Микола Войтенко.

Поділитися в соціальних мережах