Депутати не дали орендарю ремонтувати стару конюшню на Веретенівці

На останній сесії Сумської облради розглянули питання проведення невід’ємних поліпшень у стайні Сумської кінної ДЮСШ. Їх погодився зробити її орендар – ТОВ «КСК Суми», з яким управління коммайна уклало договір на 2 роки і 11 місяців (з 1 липня 2016 по 31 травня 2019 року).

Як пояснив депутатам начальник управління коммайна облради Микола Коваленко, ця конюшня дуже стара, 1956-го року, її дах знаходиться в такому стані, що може взимку не витримати натиску снігу і просто впасти.

“Я особисто шукав такого орендаря, який зміг би вкласти туди кошти, інакше ми занапастимо цю конюшню. Попередній орендар не зміг знайти кошти на ремонт. Нинішній – готовий посилити конструкції й капітально відремонтувати покрівлю, обшити фронтони, замінити старі вікна новими металопластиковими, посилити зовнішні стіни. Вартість робіт – 396 862 грн.

Проведена експертна оцінка об’єкта, розроблена проектно-кошторисна документація, яка вже пройшла експертизу. Орендар чекає нашого рішення, щоб почати роботи”, – повідомив Коваленко.

Депутатів така інформація спантеличила. «Мова йде про велику суму вкладень. Чи немає ризиків, що орендар згодом зможе забрати нашу комунальну власність?» – перейнявся депутат Валерій Толбатов. «Спочатку він зробить реконструкцію, а наступний етап – приватизація? Адже відповідно до Закону про приватизацію, якщо поліпшення здійснює орендар, то він об’єкт і приватизує», – зауважив Юрій Клименко.

Микола Коваленко роз’яснив, що, по-перше, мова йде не про реконструкцію, що передбачає зміну конструктивних частин будівлі (вони не змінюються), а про невід’ємні поліпшення. По-друге, кінна ДЮСШ є освітнім закладом, об’єкти якого не підлягають приватизації. “Після проведених поліпшень орендар має навіть пріоритетне право на викуп, але тільки в разі, якщо цей об’єкт буде включено власником у список на приватизацію, – уточнив начальник облуправління коммайна. – Але він не включений і не може бути включений до приватизації. Тому наступний етап після завершення робіт – прийняти цей об’єкт зі збільшеною вартістю на суму здійснених поліпшень. Тобто до оціночної вартості приміщень стайні, яку ТОВ у нас орендує, додасться вартість проведених робіт – 396 862 грн. Стайня як була, так і залишиться в комунальній власності”.

Такі доводи депкорпус все одно не переконали. У результаті голосування лише 17 з присутніх 34 депутатів проголосували за те, щоб орендар за власні кошти створив спортивним племінним коням нормальні умови для утримання.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах