Голова Сугоняки таки втратить посаду

Верхньосироватська громада Сумського району уже зібрала близько 1200 голосів за припинення повноважень голови села Алли Александрової. Про це повідомив голова ініціативної групи Микола Панасенко.

Випадок, коли люди збунтувались та вирішили зняти голову сільської ради з посади – перший в історії області та країни, кажуть правознавці. “Процедура непроста, оскільки люди голосують не таємно, як це відбувається на виборах, а відкрито. Голоси збирає спеціальна ініціативна група. Аби зняти голову з посади, потрібно, щоб проголосували мінімум 1079 людей, тобто на 1 голос більше, ніж тоді, коли обрали її на посаду. Зараз громадськість зібрала у межах 1200 голосів, тобто більше ніж потрібно”, – говорить юрист Геннадій Дем’яненко.

Продовжиться збір голосів до 17 грудня включно. Голосувати можуть за паспортом лише жителі Верхньосироватської сільської ради. Зібравши необхідну кількість голосів, їх передадуть у спеціальну комісію, яка займеться підрахунком та перевіркою. Лише після цього може бути прийняте рішення про реалізацію процедури відкликання за народною ініціативою з посади голови сільської ради Алли Александрової.

Нагадаємо, конфлікт між жителями сіл Стінка та Залізняк і головою Верхньосироватської сільради Аллою Александровою триває через те, що в населених пунктах ніяк не можуть провести газ. Селяни впевнені, що голова навмисно гальмує процес газифікації. Через це люди збунтувалися та почали процедуру достроково припинити її повноваження.

Також на цьому тижні стало відомо, що голову сільської ради Аллу Александрову підозрюють у ще одному скандалі. Прокуратура Сум відкрила кримінальне провадження за фактом завищення вартості виконаних робіт при добудові дошкільного навчального закладу ясла-садок «Сонечко» у селі Верхня Сироватка. Жінку підозрюють у привласненні бюджетних коштів шляхом зловживання службовим становищем.

Нагадаємо також, що Алла Александрова представляє ту саму силу, що й нардеп Олександр Сугоняко (“Партію простих людей”, яка нині змінила назву на “Соціал-демократичну партію”, куратором якої на Сумщині є Сугоняко – права рука більш відомого Сергія Капліна). За нього у 2014 році в цьому селі проголосувало 300 виборців.

Джерело: spec-kor.com.ua

Поділитися в соціальних мережах