Ігор Перепека: На місцевому рівні депутати, в першу чергу, помічники виборців, а не політики

Упродовж 2017 року 4 депутати, що входять до фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ у Сумській міській раді, підготували 156 звернень та 77 запитів, які були підтримані депутатським корпусом. Відвідуваність пленарних засідань та постійних комісій у депутатів виявилася майже стовідсотковою. Про це голова фракції Ігор Перепека наголосив у ході програми «Влада сумчанам» на телеканалі АТВ.

Основні пріоритети для міських опозиціонерів – це будівництво дитячих та спортивних майданчиків, облаштування прибудинкових територій, вирішення сміттєвих проблем тощо.

«За рік, що минає,  багато зроблено, – говорить Ігор Перепека. – Приємно, що громада долучається до депутатських ініціатив».

Керівник міських опозиціонерів вважає, що нині, через перенаправлення  державної політики в капіталістичне русло соціальні питання відходять на другий план. «Ми намагаємося призвати місцеву владу своїми зверненнями, впливати на неї, аби вона звернула увагу на людей в своїй погоні за грошима», – каже Перепека.

І, як приклад, розповідає, що одним із головних пріоритетів для фракції є питання створення медичних амбулаторій в кожному районі міста, які б обслуговували сімейні лікарі і щоб при кожній з таких амбулаторій чергувала машина швидкої допомоги.

Зупинився голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ й на політичних питаннях. Він наголошує, що їх не повинно бути в органах місцевого самоврядування. «Після виборів у міському депутатському корпусі склалася тенденція, що 38 депутатів – це так звані «демократичні сили», а 4 обранця від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ працюють окремо. Нині всі демократичні сили пересварилися, і сесії інколи перетворюються на цирк шапіто. Ми всі маємо розуміти, що депутати – це не політики, а помічники виборців і нам треба багато працювати, щоб створювати жителям Сум нормальні умови проживання. Ми маємо допомагати у ремонті покрівель, будинків, дитячих майданчиків, доріг і думати про розвиток міста».

На думку депутатів-опозиціонерів в Сумах мають працювати не безліч комунальних підприємств, а лише два – міськводоканал та електроавтотранс. Всі інші послуги можуть надавати приватні підприємства. Гроші, які вивільняться з утримання цих підприємств – направляти на вирішення нагальних питань жителів Сум.

Ігор Перепека вважає, що треба розвивати електротранспорт. «Він екологічний, місткий, а закупівля автобусів – це злочин. Ціни на паливо ростуть і нині собівартість проїзду складає 1 євро на людину. Ці автобуси «відтягують» кошти від більш нагальних проблем – ремонту житлового фонду, ліфтів, доріг та інших», – каже Перепека.

Серед інших проблем депутати від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ вважають відтік кадрів за кордон. «Якщо порахувати по пасажиропотоку, – ділиться Ігор Перепека, – то нині в Сумах проживає приблизно 180 тисяч населення. Тих, хто працює – 75-80 тисяч. І ті скоро поїдуть, бо зарплати низькі, роботи не вистачає».

Головний опозиціонер Сум каже, що вони готові спільно працювати над вирішенням найболючіших питань сумської громади з керівництвом обласного центру. Але влада не хоче спілкуватися з депутатами і не завжди готова до конструктивного діалогу, тому доводиться спілкуватись мовою закону через запити та звернення. Але така робота, на думку Ігоря Перепеки не завжди є конструктивною.

«Мер якось сказав: «собака лает – караван идет». Але треба іноді вийти з цього каравану і поглянути, чи правильно він рухається. Бо на сьогодні у нас навіть немає стратегічного плану розвитку міста. Нинішня влада не бачить, що нас чекає в найближчій перспективі. А це – велика проріха в роботі міста», – ділиться міський обранець.

Він ще раз нагадав, що депутатами активно ведеться прийом громадян, працюють громадські приймальні, двері яких завжди відчинені для виборців, котрі в будь-який час можуть звернутись до депутатів для вирішення наболілих проблем. Жодне звернення мешканців Сум не залишається поза увагою обранців від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

«Ми займаємо стабільну позицію у політичному житті міста, докладаємо всіх зусиль задля впровадження життєво необхідних для міста реформ, вирішення поточних питань та покращання соціального рівня населення. Хоча наша фракція не багаточисельна, але в неї входять професіонали своєї справи, які мають бажання працювати задля процвітання Сум та мешканців міста, мають досвід у здійсненні місцевого управління, вміють його застосовувати та мають сучасний погляд на впровадження необхідних реформ», – резюмував Ігор Перепека.

Переглянути ефір можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=aWSP0Cu4Sqc

Поділитися в соціальних мережах