Кількість жінок-політиків на Сумщині не дотягує до європейських стандартів

Сьогодні, 20 жовтня, у Сумському прес-клубі були презентовані результати дослідження громадської думки Сумщини з питань участі жінок у політиці.

Згідно з опитуванням, на Сумщині і Полтавщині, на відміну від західних і південних регіонів країни, більшість респондентів (39,95%) вважає рівень участі жінок у політиці (як на місцевому, так і на національному рівні) цілком достатнім. Майже 40% респондентів впевнені, що жінки самі не бажають займатися політикою, а 19,3%, що політика – це «не жіноча справа».

«Між тим, — говорить обласна координаторка проекту Юлія Савельєва, —  не менше, ніж 30-відсоткове представництво жінок у владі є міжнародним зобов’язанням України. Крім сприяння рівноправній участі жінок і чоловіків у прийнятті політичних рішень, це є необхідною умовою сталого розвитку суспільства».

Сумщина до цього показника не дотягує. В обласній раді й міськраді Сум жінки складають 19% від загальної кількості депутатів, трохи більше їх (23%) — у  місцевих радах регіону.

За словами заступника голови облради Лілії Ричкіної, для створення ефективної інформаційної кампанії, яка допоможе збільшити представництво жінок на всіх рівнях прийняття рішень в області, Сумський осередок Всеукраїнської ГО «Жіночий консорціум України» та Сумська облрада об’єднають свої зусилля шляхом підписання відповідного меморандуму.

Джерело: xpress.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах