Косівщинське водосховище хочуть врятувати від екологічного лиха

У Сумській міськраді мер Олександр Лисенко та керівник Сумського району Геннадій Дорошенко обговорили проблемні питання Косівщинської сільської ради.

Як зазначив голова Сумської РДА, косівщинське водосховище зазнає екологічного лиха, і відбувається це, на його думку, із двох причин: по-перше, у водоймі відсутня циркуляція (природне оновлення водного потоку за рахунок підземних джерел), по-друге, джерелом забруднення є каналізаційні відходи селища Сад, які потрапляють через річку до водойми та прибережних забудов. Селищу Сад вкрай необхідно приєднатися до каналізаційної системи міста Суми.

Міський голова Сум Олександр Лисенко дав доручення своїм заступникам внести пропозиції щодо можливості заміни на вулиці Роменській каналізаційних труб та вивчити питання приєднання їх до каналізаційної системи селища Сад.  Таке рішення, на думку посадовців, не тільки вирішать проблему із забрудненням косівщинського водосховища відходами селища Сад, а й в майбутньому надасть можливість місту Суми вздовж київської траси розвивати житлове будівництво як багатоповерхових, так і одноповерхових будинків.

Оскільки косівщинське водосховище законодавчо виведено за межі Косівщинської сільської ради і знаходиться на балансі обласних структур, спільно було прийнято рішення звернутись до голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Клочка, аби розібратися, чому питання водосховища, яке вже обговорювалось на засіданні колегії Сумської ОДА півроку тому, досі залишається без вирішення. А відповідальними за стан водосховища обласним управлінням водних ресурсів і департаментом екології та охорони природних ресурсів облдержадміністрації не вжито жодних заходів щодо водосховища.

 

Поділитися в соціальних мережах