Лідер сумських опозиціонерів просить повернути скульптуру «Олімпієць»

Лідер фракції Опозиційного блоку в обласній раді Олександр Стрельченко на сьогоднішній сесії повторно озвучив депутатський запит щодо повернення до Сум скульптури «Олімпієць». Вона була встановлена на честь 80-річчя легендарного легкоатлета, Олімпійського чемпіона Володимира Голубничого біля легкоатлетичного манежа СумДУ і вилучена у лютому поточного року через несплату автору за виконані роботи.

Депутат просить голову ОДА Миколу Клочка та голову обласної ради Володимира Токаря втрутитися в ситуацію і сприяти виділенню 250 тисяч грн. з обласного бюджету для погашення заборгованості.

Очільник обласних опозиціонерів акцентував увагу на тому, що міська влада Сум має змогу знайти кошти на біг-борди з привітанням Олександра Лисенка з Паскою, 30 млн грн. на реконструкцію МЦ «Романтика», а на скульптуру почесному громадянину обласного центру – ні.

«З нас сміється вся Україна і це ганьба для Сумщини», – зазначив Стрельченко.

Нагадаємо, пам’ятник був встановлений минулого року біля Манежа СумДУ до 80-річного ювілея відомого всьому світові легкоатлета. Але й через рік міська влада Сум не заплатила гроші скульптору Ельданизу Гурбанову.

Олександр Стрельченко зазначає, що замовлення було виконане без передплати, якісно та у надзвичайно стислий термін. Але ці роботи не були оплачені. Тож скульптура була вилучена і нині зберігається у майстерні міста Харків (де була виготовлена).

Поділитися в соціальних мережах