Лісівники Сумщини виступили проти знищення держлісгоспів

Під час мітингу, який пройшов під стінами адміністративної будівлі обласної ради, працівники державних лісових господарств Сумської області говорили, що вони проти можливої приватизації лісів, створення єдиного лісгоспу на всю Україну та скорочення на підприємствах робочих місць

Керівник апарату облдержадміністрації Дмитро Живицький вийшов до лісівників.

У своєму виступі він зазначив: «Очільник області Микола Клочко доручив мені бути тут присутнім, адже він наразі знаходиться у відрядженні в Києві, але однозначно підтримує лісівників України. Сьогодні питання збереження лісів, екології, чистого повітря – це вже питання не лише сьогодення, а й майбутнього. Це питання державної безпеки, адже наша область прикордонна. Це питання містить соціальну складову, тому що тисячі жителів області одержують заробітну плату у лісових господарствах і мають змогу утримувати свої родини».

Голова обласної організації спілки працівників лісового господарства Сумщини Михайло Шпакович повідомив, що подібні акції проводяться зараз в усіх обласних центрах України і подякував обласній владі та особисто Миколі Клочку за розуміння важливості цього питання та підтримку лісівників області у їх прагненні відстояти ліси України, які є об’єктами права власності українського народу.

dsc_0009

«Сьогодні наш мітинг проходить на виконання резолюції всеукраїнських зборів профспілкового активу лісівників України, які відбулися 23 листопада цього року в Києві через те, що 15 листопада Кабмін прийняв Стратегію реформування лісової галузі. Один із пунктів Стратегії передбачає створення на базі всіх лісгоспів України єдиного лісгоспу з керівництвом у Києві. Наша спільнота з такою реформою не погоджується. Адже це значне скорочення робочих місць», – говорив він.

За словами Дмитра Живицького, це питання розглядалося на засіданні колегії облдержадміністрації. За підсумками засідання керівникам районів, міст та ОТГ було запропоновано обговорити проблему на місцевому рівні з громадськістю, працівниками лісових господарств, експертами з екології та подати до облдержадміністрації свої пропозиції щодо необхідності підготовки звернення до Президента України та Кабінету Міністрів. Мета у всіх має бути одна – не допустити приватизації лісів, знищення на Сумщині рентабельних державних лісгоспів.

Наостанок учасники мітингу прийняли резолюцію, яка буде внесена на розгляд депутатів обласної ради та у разі її підтримки депутатським корпусом направлена до центральних органів влади. У резолюції, зокрема, зазначено: «Лісівники Сумщини одностайні з лісівниками України і виступають проти можливої приватизації лісів, створення єдиного лісгоспу на всю Україну та скорочення на підприємствах робочих місць».

10379

Поділитися в соціальних мережах