Мер Лисенко проїхався і подивився, що сумчани викидають на звалища

На останньому засіданні сумського міськвиконкому підняли питання стихійних звалищ.

За словами начальника міськінспекціі з благоустрою Руслана Голопьорова, 23 смітника з 26 запланованих комунальники вже прибрали. Залишилися звалища у районі озера Дурова, по вул. Санаторній та Кузнечній. Частково планують прибрати смітник у пер. Березовому на Веретенівці.

Звалище ж біля 40-ї підстанції, про яке поцікавився мер Сум, як виявилося, буде лежати до наступного року. “Будемо планувати на наступний рік. Тому що там стільки сміття, що ми на це звалище витратимо всі кошти, а інші смітники залишаться… На 2017 рік на звалища виділено 360 тис. грн”, – повідомив Голопьоров.

З огляду на величезну кількість звалищ, де накопичується чимало будівельних відходів (наприклад, на “Тополі”), мер Лисенко запропонував:

«Давайте зробимо в місті спеціальний майданчик для прийому будівельних відходів. До мене звертався підприємець з проханням виділити йому місце. За кордоном ставлять великі ковші для будівельного сміття, люди туди скидають будвідходи, потім приїжджає машина, маніпулятором забирає ківш і відвозить на полігон, де їх переробляють і потім використовують у будівництві.

Попрацюйте з цим підприємцем. Нехай він обладнає майданчик, і йому люди привозитимуть будвідходи. Щоб у нас не було в пластикових сміттєвих контейнерах цегли та всього іншого. Це логічно – комусь потрібні відходи, щоб підсипати фундамент, а комусь, навпаки, потрібно позбутися їх.

Коли ми проїхали і подивилися на звалища, виявилося, що люди вивозять такий матеріал, як цегла, і не тільки. А хтось збирає його, щоб дорогу підсипати. Тобто ці відходи можна дробити, використовувати потім замість щебеню. Варіантів багато».

Доручення поспілкуватися з ініціатором-підприємцем отримав департамент інфраструктури.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах