Мер Сум прогнозує місту фінансовий колапс

У січні сумчани відчують негативні наслідки від недоотримання міським бюджетом коштів із податків працівників обласних установ. Про це йшлося на апаратній нараді при міському голові.

Під час звіту директора департаменту фінансів, економіки та інвестицій Світлани ЛИПОВОЇ міський голова Олександр ЛИСЕНКО поцікавився ситуацією з недоотриманням коштів з підприємств, перереєстрованих в райони і села області. За попередніми оцінками спеціалістів департаменту сума недофінансування збігається з прогнозованою, і становить від 74 до 80 млн гривень.

«Лише виплати у сфері соціального захисту населення – практично 1,5 млрд грн. на рік, що отримуємо з державного бюджету у вигляді субвенцій! Це для тих, хто стверджує, що бюджет міста – 3 млрд грн, і 80 млн – не така значна сума, – сказав Олександр Лисенко. – Але треба ж брати до уваги, що бюджет розвитку міста – менше 500 млн грн», – сказав міський голова. Він додав: «Якщо врахувати виплати на заробітні плати медикам, педагогам та інші галузі, то місто, дійсно, втрачає 15% бюджету розвитку. До того ж, згідно з чинним законодавством, з податку на доходи фізичних осіб, до обласного бюджету надходить 15%. Зокрема, у минулому році обласна скарбниця від сплати ПДФО отримала 189 млн гривень. А чи спрямували обласні можновладці хоча б частину цих коштів на потреби сумчан?».

Наразі ситуація з перереєстрацією установ обласного підпорядкування залишається незмінною. Олександр Лисенко вважає, що такий стан справ суперечить бюджетному кодексу України. Він доручив начальнику правового управління Олегу ЧАЙЧЕНКУ продовжити діяльність щодо отримання від правоохоронних органів, податкової служби, Фонду соціального страхування, реагування на ситуацію цілеспрямованого виводу коштів з бюджету міста.

За словами начальника правового управління, минулого тижня були спрямовані відповідні листи до місцевої прокуратури, СБУ, поліції, ДФС щодо їх реагування на порушення законодавства. Він додав, що Фонд соціального страхування вже був змушений повернути до державного бюджету до 16 млн грн. виплат працівникам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності через зміну обласними установами місця реєстрації. Фактично працівники цих установ не отримали вчасно належну їм компенсацію.

За повідомленням департаменту фінансів, економіки та інвестицій, сума недовиконання міського бюджету пропорційно 1/12 на 10 січня становить 10,1 млн грн. (- 27,4 %), в тому числі по податку на доходи фізичних осіб – 4,5 млн гривень.

Поділитися в соціальних мережах