Мерія не хоче відновлювати понівечену вандалами скульптуру

Днями в сумській мерії обговорили можливість відновлення скульптури «Купальниця», з якої в січні цього року місцеві металісти буквально здерли практично всю мідну шкіру.

Як це зробити – мер поцікавився у начальника міськуправління архітектури і директора департаменту інфраструктури міста. Але міський архітектор Андрій Кривцов тільки руками розвів: «А яке відношення до цього має управління архітектури? Якщо пошкоджено майно, то управління або підприємство, в якого воно на балансі, має замовити проектну документацію і провести відновлення. А ось якби це було щось нове, архітектура могла б провести конкурс і т. ін. У даному ж випадку ми ні при чому…».

“Але такі роботи повинні ж робити фахівці? Яка процедура відновлення?” – здивувався градоначальник. На що директор департаменту інфраструктури Григорій Яременко і зовсім зауважив, що знову обшивати скульптуру міддю, можливо, і недоцільно, тому що можна отримати той же результат, що і в січні…

На виручку колезі поспішив Кривцов, який зазначив: «Взагалі-то зараз розробляється концепція розвитку парку ім. Кожедуба, може, там буде взагалі інше бачення цієї фігури». Але мера така відповідь не влаштувала: «Залишаю питання на контролі. Наговорили багато – про те, як космічні кораблі борознять простори всесвіту, але нічого конкретного.»

Мер поцікавився і долею розслідування даного злочину. Виявляється, цим випадком ніхто і не займався. А минуло вже два місяці! “На сьогодні жодне комунальне підприємство або структурний підрозділ Сумської міськради не надав документ, в якому вказані завдані збитки. А значить, у нас немає причин для порушення кримінальної провадження”, – відповів начальник сектора Сумського відділу поліції ГУНП в Сумській області Микола Мальцев.

Директор департаменту інфраструктури Григорій Яременко повідомив, що заяву було написано ще в січні. Але, виходить, поліції необхідний інший документ. Складається таке враження, що поліція і департамент інфраструктури або міськрада знаходяться не те, що в різних містах, а взагалі на різних континентах. Адже повідомити про те, що заяви недостатньо для відкриття кримінального провадження, виходить, не можна було? Або департамент не зрозумів поліцію?

Що ж стосується збереження скульптури після її відновлення, Мальцев порадив місту в подальшому встановити поруч із нею камеру відеоспостереження.

Поділитися в соціальних мережах