На Сумщині депутати претендують на пенсію за особливі заслуги

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Мусіяка повідомила, скільком жителям Сумщини встановлені пенсії за особливі заслуги перед Україною

«Минулоріч таку пенсію встановлено 293 громадянам, за 21 клопотанням збільшено розмір раніше встановленої надбавки. Наразі на розгляд комісії подано 25 справ заявників, які претендують на отримання такої пенсії», – поінформувала посадовиця.

Серед загальної кількості заявників: 12 осіб – нагороджені трудовим орденом або мають почесне звання «заслужений»; 7 – багатодітних матерів, які народили та виховали до шестирічного віку п’ятеро і більше дітей (у тому числі 1 особа на збільшення розміру надбавки «матерям-героїням»); 2 – депутати  чотирьох і більше скликань міських, районних, районних у містах рад, 4 – ветерани війни, нагороджені орденом чи медаллю «За відвагу».

Пенсія за особливі заслуги, по своїй суті, є надбавкою до основної пенсії, яку отримує людина: пенсії за віком, через інвалідність, втрату годувальника або за вислугу років. Розмір надбавки коливається від 20 до 40% від основної виплати.

Поділитися в соціальних мережах