На Сумщині перша ОТГ отримала державну землю у власність громади

Сьогодні Бездрицькій ОТГ передали у комунальну власність землі, які раніше належали державі.

В обласній раді відбулося урочисте підписання документу між Головним управлінням Держгеокадастру в Сумській області та Бездрицькою ОТГ. Таким чином Бездрицька сільська рада отримала у комунальну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 351,3786 га, які розташовані за межами населених пунктів на території Бездрицької ОТГ.

Вітаючи голову громади Олександра Маркіна з цією подією, голова обласної ради Володимир Токар наголосив: до теперішнього часу землями поза межами населених пунктів розпоряджався виключно Держгеокадастр, а ОТГ були повністю усунені від розпорядження такими земельними ділянками державної власності та недоотримували кошти на свій розвиток. Завдяки ініціативі Уряду відтепер не чиновники, а самі громади прийматимуть рішення, які сприятимуть розвитку сільськогосподарського виробництва, залученню інвестицій, суттєво збільшать надходження до місцевих бюджетів.

Наступною в області землі державної власності у комунальну – біля 800 га – отримає Хотінська ОТГ.

Нагадаємо, з 1 лютого розпочався процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об’єднаних територіальних громад. У розпорядження об’єднаних територіальних громад України може перейти до 7,2 млн га, з яких 2,5 млн га ще не розподілені між користувачами. Орієнтовні обсяги додаткових надходжень до місцевих бюджетів від сплати за землю, за оцінками експертів, можуть зрости на 30-40%.

Поділитися в соціальних мережах