На Сумщині прогнозують створення 30 ОТГ

Децентралізація та процеси створення ОТГ на Сумщині стали одними з основних питань апаратної наради при голові облдержадміністрації Миколі Клочку.

Керівник апарату ОДА Дмитро Живицький повідомив, що середня явка виборців на місцеві вибори 30 квітня була 40,7%. Надзвичайних ситуацій та порушень, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати виборів, не зафіксовано.

«За результатами виборів, головою Бочечківської сільської ОТГ Конотопського району обрано діючого сільського голову села Бочечки Світлану Граченко, головою Вільшанської сільської ОТГ Недригайлівського району – Вільшанського сільського голову Михайла Мельникова. Краснопільську селищну ОТГ Краснопільського району очолить Юрій Яремчук, який керував райдержадміністрацією. Кролевецьку міську ОТГ – Олександр Бобровицький, міський голова Кролевця», – зазначив Живицький.

Як повідомив директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Олександр Сітак, сьогодні в ЦВК знаходяться документи ще по трьох об’єднаних тергромадах Сумщини – Степанівській, Верхньосироватській та Тернівській ОТГ. Крім того, ОДА надала висновки щодо відповідності Конституції та законам України Великочерничанській та Коровинській сільраді.

«Ще активно йдуть процеси щодо створення трьох ОТГ – у Дубов’язівській сільській раді Конотопського району, Чупахівській сільській раді Охтирського району і Новослобідській сільській раді Путивльського району, – наголосив Олександр Сітак. – До кінця року в області, думаю, буде створено 30 об’єднаних територіальних громад. Крім того, є громади, які планують приєднуватися до вже створених об’єднаних територіальних громад. І такі процеси ми спостерігатимемо в поточному році».

Поділитися в соціальних мережах