Олександр Стрельченко: Головна проблема доріг Сумщини – їх відсутність

За перший тиждень літа на Сумщині трапилося 14 дорожньо-транспортних пригод, внаслідок яких 4 людини (серед яких одна дитина) загинуло. 13 громадян (4 – діти), отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості.Звісно, що тут відіграє роль і людський фактор, втім, не останню – стан наших доріг.

Голова обласного осередку Опозиційного блоку Олександр Стрельченко говорить: «Безперечно, дороги нині, – найболючіше місце нашої країни, втім на розв’язання цієї проблеми необхідні кошти не виділяються. Перевізники у північних районах області просто відмовляються їздити у села і люди по півроку живуть без транспортного сполучення. До них не може вчасно приїхати ані швидка допомога, ані пожежні, бо подолати 25 км доводиться за півтори години».

Дійшло до того, що обласні депутати були вимушені звертатися  до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо вирішення проблемних питань розвитку дорожньої галузі та виділення коштів на ремонт автомобільних доріг області. Але реакції на звернення поки так і не надійшло.

На ремонт доріг у поточному році, за словами керівника Служби автомобільних доріг у Сумській області Івана Романюка, виділено 130 млн грн. Втім, за даними «Укравтодора» щорічна потреба у фінансуванні автодоріг в країні оцінюється не менш ніж 60 млрд грн. Тобто, якщо навіть порівну поділити між областями України, тільки на Сумщину необхідно не менше 2,5 млрд грн.

Поки чиновники рахують і роблять лише ямковий ремонт, пересічні жителі Сумщини обурюються, що нинішній стан доріг – найгірший за усі часи незалежності.

«Виправдовуючись за неякісні дороги, посадовці завжди посилаються на «відсутність бюджетного фінансування» та «складні кліматичні умови». Але насправді головна проблема українських доріг – це корупція серед чиновників та безвідповідальність нинішньої влади, яка навіть не ставить за мету покращити стан дорожнього покриття в державі. Бо тут найбільше можливостей для розкрадання коштів та найменше шансів перевірити якість роботи», – вважає керівник Опозиційного блоку Сумщини.

І додає, що вихід є. Опозиційний блок вже неодноразово пропонував, аби дохід від акцизів на пальне залишався в місцевих бюджетах. Тоді з’являться важелі і можливості ремонтувати обласні, міські, районні та сільські шляхи. Втім і до цих порад опозиціонерів діючий уряд не дослухається.

Поділитися в соціальних мережах