Олександр Стрельченко: Пенсійна реформа Кабміну абсолютно не відповідає інтересам народу України

Про це заявив керівник Опозиційного блоку Сумщини, депутат обласної ради Олександр Стрельченко в ефірі каналу АТВ. Він, як і його однопартійці, вважає запропоновану Урядом Гройсмана пенсійну реформу антинародною. Говорить, що урядові новації нібито обіцяють багато, але насправді – зруйнують систему пенсійного забезпечення у державі.

«Раніше про пенсію починали думати лише ті, кому до заслуженого відпочинку залишалося декілька років. Зараз про неї говорять навіть люди, молодші 40. Всі розуміють, що впроваджуючи пенсійну реформу під диктовку МВФ, влада робить все, щоб пенсіонерів в країні не залишилося. Ті, хто виживуть, отримають після 60 років мінімальну соціальну допомогу, або працюватимуть до самої смерті. В Україні система пенсійного забезпечення, завдяки Кабінету Міністрів, просто ліквідується. Виникає питання: навіщо країні такий уряд, який прирікає своїх громадян на жебрацьку старість?», – задається питанням Олександр Стрельченко.

Обласний депутат зазначає, що майбутні пенсіонери будуть поставлені перед фактом необхідності довести наявність саме страхового стажу. «Доведеться обійти масу інстанцій, доводячи своє право на пенсію. При цьому сам механізм страхового стажу, який у 2028 році треба буде мати не менше 35 років, діє в країні лише з 1 січня 2004 року. Тобто, як не крути, більше 24 років страхового стажу не набирається. А що робити «заробітчанам», переселенцям, селянам, малому бізнесу? Нас знову обманюють», – наголошує опозиціонер.

Мета такої реформи, на думку Олександра Стрельченка, це скорочення витрат Пенсійного фонду. «На сьогоднішній день уряд повинен думати не про це, а, в першу чергу, стимулювати розвиток виробництва і надходжень до бюджету збільшенням робочих місць, підвищенням та виведенням із тіні зарплат. Тоді в країні залишатиметься молодь, яка працюватиме і розвиватиме країну», – резюмував Олександр Стрельченко. І додав, що нинішню пенсійну реформу можна охарактеризувати так: «Врятуй Пенсійний фонд: працюй довше, або помри раніше»,

Лідер Опозиційного блоку Сумщини нагадав, що в останній день роботи весняно-літньої сесії, 13 липня, коаліція, в яку входять фракції БПП «Солідарність», «Народний фронт», «Батьківщина», «Самопоміч» і ряд позафракційних депутатів проголосували за пенсійну реформу. Опозиційний блок виступив проти.

Поділитися в соціальних мережах