Олександр Стрельченко: встановлення мовних квот на телебаченні – не на часі

«Встановлення мовних квот на телебаченні не на часі. Оскільки це не більше, як політичні ігри, які призведуть до створення складнощів як телевізійним каналам, так і глядачам, – вважає керівник обласної організації Опозиційного блоку Олександр Стрельченко, коментуючи черговий законопроект у цьому напрямку. – Багато глядачів просто підуть від перегляду українських каналів і перейдуть або на супутник, або в Інтернет. Таким чином, це підірве економіку українських телеканалів – центральних і, особливо, регіональних, яким нині дуже тяжко виживати».

Керуючись саме такими принципами, народні депутати від Опозиційного блоку 23 травня зареєстрували проект Постанови Верховної Ради про скасування закону про мовні квоти на телебаченні. За їх словами, законопроект №5313 ухвалений з грубим порушенням Регламенту Верховної Ради і може бути скасований як рішенням парламенту, так і в судовому порядку.

Олександр Стрельченко наголошує, що, згідно з законопроектом про встановлення квот на телебаченні, всі канали повинні впродовж чотирьох місяців створити або купити достатньо продукції українською мовою, або ж перекласти її на державну мову.

«На регіональному рівні, якщо брати конкретно Сумщину, всі телевізійні канали і так ведуть мовлення українською мовою. Втім, є багато фільмів, передач, які закуповувалися давно, і вони є російськомовними. Наповнити цілодобовий контент, аби це було цікаво глядачеві, досить складно. Тому зараз постане питання для місцевих каналів переводити ці програми, або купувати україномовні. У мене виникає питання, де їм взяти на це величезні кошти?»

Головний опозиціонер області розповідає, що лідер їх партії Юрій Бойко вважає недоцільним порушувати в парламенті питання, що розколюють суспільство, оскільки у період, коли країна перебуває у важкому економічному стані, всі мовні та ідеологічні питання необхідно відкласти. Замість цього варто зайнятися вирішенням проблем в економіці і соціальній сфері.

Поділитися в соціальних мережах