Підприємець: Корупція починається з поліції

У місті Глухів одна з підприємців у сфері надання ритуальних послуг переконує: її витісняє конкурент – а за сумісництвом ще й син депутата міської ради. Усі адреси та номера «клієнтів» родинний підряд начебто отримує напряму від поліції, пише spec-kor.com.ua.

Із нав’язливими ритуальними послугами зіткнулася жителька Глухова Вероніка, у куми якої помер батько. “Ми відразу ж повідомили на 102. І буквально через 15 хвилин дзвонять із ритуальної служби і в такій нав’язливій формі пропонують замовити у них труну, вінки і всю решту для поховання. Я кажу, нам не треба, ми знаємо, куди дзвонити. А вони все одно наполягають на своєму”, – розповіла жителька Глухова Вероніка Дьоміна.

Коли померла свекруха, говорить Вероніка, ситуація знову повторилася. Нічні дзвінки та нав’язливі послуги ідуть лише від однієї ритуалки.

Скаржаться на неї і доглядачі цвинтарю. “Поховальні служби повинні повідомляти мене про захоронення. У мої обов’язки входить визначити місце для могили. Для цього повинні зберігатися норми: могили не мають бути занадто близькими одна до одної, треба дивитися, щоб часом під лопату копачів не потрапило більш старе захоронення, а поверх нього капали. На Вознесенському кладовищі у нас заборонене поховання, якщо немає раніше відведених місць біля могил родичів. А фактично виходить так, що одна похоронна фірма мене не попереджає. Я приходжу, а вже свіжа могила. Такого бути не повинно”, – говорить Світлана Васютенко, доглядач кладовища.

Про несанкціоновані захоронення вона не раз повідомляла до управління ЖКГ Глухівської міської ради. Там встигли провести перевірку та натрапити на слід порушника благоустрою на кладовищі. “Фактично всі скарги від доглядачів кладовища на підприємця Мєшкову. Але її саму ніхто ніколи не бачив. Скрізь видно техніку Гриба Артема та його батька. Ну я вже не знаю, як воно там зареєстровано”, – зазначила Марія Сегида, начальник управління ЖКГ Глухівської міської ради.

Це похоронна служба «Вічність» – бізнес родини Грибів. Глава сімейства у Глухові – відомий бізнесмен. Окрім ритуалки, має мережу кафе, готель, будівельний магазин. До всього ще й депутат міської ради.

Переконує: клієнтів не переманюють, до них самі ідуть, адже спектр їхніх послуг набагато ширший за ті, що пропонує конкурент. “Ми і могили копаємо, і техніку для підвозу маємо, виносимо і опускаємо… кафе для поминальних обідів маємо. Одним словом, щоб не ходити по місту, шукаючи, де що зробити, людина може весь спектр послуг замовити у нас”, – розповів Володимр Гриб, депутат Глухівської міськради.

Натомість ще один підприємець у цій сфері – Ніна Старченко – переконана: «клієнтів» її конкурент отримує нечесним способом, зловживаючи мандатом обранця. Жінка майже 20 років працює в похоронному бізнесі. Говорить, її магазину «Скорбота» жити не дає ритуалка «Вічність». “Замовлень зовсім нема, нічого немає. Завжди платила податки до 15, а цей місяць ледве назбирала грошей. Корупція починається із 102, поліції. Люди дзвонять на 102, щоб повідомити про померлого, і звідти все починається. Злив інформації з номерами та адресами померлих, на мою думку, йде саме від правоохоронців”, – заявляє Ніна Старченко, підприємець.

Натомість у поліції переконують: у розбірках бізнесменів участі не беруть. А в своїх рядах провели внутрішню перевірку. “Поліція не втручається ні в який бізнес, що проводить поховання, ми тільки виконуємо функції, які покладені на нас, тобто виїзд на місце події, фіксація, огляд. Більше ніякого відношення поліція не має ні до якого бізнесу”, – запевняє начальник Глухівського відділу Нацполіції України в Сумській області Леонід Бібік.

За зверненнями доглядачів кладовища та жителів Глухова перевірку проводить і міська рада. Помирити опонентів для початку планують полюбовно. Розробляють механізм створення комунального концентру, який би розподіляв усі замовлення порівну.

Поділитися в соціальних мережах