Представник Нацради розповіла про білі плями на Сумщині

Північні райони Сумщини майже позбавлені можливості дивитися українське телебачення. За словами представника Національної ради у Сумській області Лариси Якубенко, у регіоні розміщено 4 ретрансляційні вежі – у Сумах, Білопіллі, Тростянці й Шостці. Їхніх потужностей не вистачає для того, щоб покрити всю область ефірним сигналом. Відтак, в області є «білі» ефірні плями.

«У нас є села, скажімо, у Глухівському чи Середино-Будському районах, де ведеться впевнений прийом тільки двох українських каналів, а у чотирьох районах області немає навіть кабельного телебачення. Натомість, жителі сіл північних районів області мають більше 30 тисяч супутникових пристроїв, які дозволяють дивитися телебачення, включаючи канали, заборонені в Україні», – говорить Лариса Якубенко.

За словами представника Нацради, в Україні потрібно розбудовувати мережу українського мовлення. Один крок до цього був зроблений – були збільшені у 5 разів потужності шосткинського ретранслятора, що дозволило охопити сигналом навколишні райони, але цього мало.

Про цю проблему Сумської області говорилося багато. Особливо гостро вона постала після військової агресії північного сусіда, під ефірним впливом якого наразі живуть мешканці північних районів області. Були сподівання на Міністерство інформаційної політики, більш відоме за прізвищем його очільника як «Мінстець». Втім, створене у грудні 2014 року Міністерство, схоже, так і не зрозуміло свого призначення.

Джерело: xpress.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах