Представники нацменшин Сумщини звернулися до Президента, Кабміну, Верховної Ради та міжнародних організацій

Представники нацменшин Сумщини звернулися до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, міжнародних організацій та урядів демократичних країн світу. Вони занепокоєні та стурбовані рішенням Верховної Ради України щодо обмеження можливостей використання мов національних меншин у українському інформаційному просторі.

Листа підписали Президент Асоціації національних меншин Сумської області Б.Г.Байрамов, іудеї та представники нацменшин з Іраку.

«Ми вважаємо це рішення грубим порушенням наших основоположних прав і свобод людини і громадянина. Такі законодавчі кроки суперечать Конституції України, національному законодавству та взятим Україною на себе міжнародно-правовим зобов’язанням», – йдеться у зверненні.

Рішення українського парламенту представники нацменшин розглядають як невиправданий крок до згортання демократії в Україні. Зокрема, посилення обмежень соціокультурних прав національних меншин. «Ми стурбовані курсом окремих політичних сил, представлених в українському парламенті, на розкол багатонаціонального народу України за етнічною, культурною або конфесіональною ознакою. Спробами просування ідеології соціокультурної «меншовартості» окремих соціальних груп та громад. Вбачаємо в цьому велику небезпеку для українського народу та народів країн Європи», – пишуть у документі.

Народних депутатів України представники національних меншин Сумщини просять переглянути рішення щодо обмеження можливостей використання мов національних меншин у українському інформаційному просторі і закликали їх відмовитись від політики утисків та обмежень стосовно їхніх конституційних прав. Президента – накласти «вето» на прийнятий Верховною Радою України 23 травня 2017 проект закону № 5313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації». А міжнародні організації – підтримати позицію нацменшин в Україні.

«Самобутність української національної культури не має розвиватися за рахунок політики культурної уніфікації та штучного придушення прав представників інших культур багатонаціонального народу України», – вважають представники нацменшин Сумської області. Вони сподіваються на здоровий глузд і що до їх точки зору вище керівництво країни дослухається.

19357592_1337323982989094_1081809649_n

19251336_1337324072989085_1479477498_n

Поділитися в соціальних мережах