Профспілки Сумщини страйкуватимуть під стінами Верховної Ради

Представники профспілкових організацій Сумщини мають намір взяти участь у багатотисячній акції протесту, яку Федерація профспілок України (ФПУ) планує провести в столиці 20 жовтня. Про це повідомила голова Сумської обласної ради профспілок Тетяна Євдокимова.

Нагадаємо, ФПУ анонсувала всеукраїнську акцію під стінами Верховної Ради. Вона не перша. 6 липня біля парламенту профспілкові комітети провели мирну ходу вулицями Києва, яка закінчилося багатотисячним мітингом біля стін Кабінету Міністрів України і Парламенту. Підсумком стали досягнуті домовленості і підписання нової Генеральної тарифної угоди. Однак уряд не поспішає виконувати взяті на себе зобов’язання.

Чого домагаються профспілки? Вони виступають проти різкого зростання тарифів на житлово-комунальні послуги, вимагають провести реформу оплати праці і встановити мінімальну заробітну плату на рівні економічно обґрунтованого прожиткового мінімуму – 3067 грн. Серед вимог до роботодавців – погашення заборгованості із зарплати та 15% підвищення заробітної плати працівникам.

«Відмовлятися від своїх вимог профспілки не мають наміру. У найближчі дні представники ФПУ проведуть зустріч з прем’єр-міністром України. Якщо вона не дасть результату, то профспілки вийдуть на акцію протесту. Чим більш численною вона буде, тим успішніший результат. Переконана, що народний протест – це на сьогодні єдиний шлях, який змусить владу піти на зміни в країні », – каже Тетяна Євдокимова.

Глава облпрофради зазначила, що завдання профспілок – донести до влади справжній стан справ в регіонах і відстояти право людей праці на гідне життя. «Подивіться, як у Європі трудящі масово виходять на вулицю і привселюдно заявляють про свої вимоги. Ми повинні зрозуміти: ніхто не буде відстоювати наші права, крім нас самих », – сказала Тетяна Євдокимова.

Поділитися в соціальних мережах