СБУ підозрює Сумську міську раду в корупції

3 травня управління СБУ в Сумській області направило в депутатську комісію міськради з питань законності, коммайна і приватизації звернення, в якому просить посилити контроль процедури приватизації комунальних приміщень шляхом викупу.

За інформацією СБУ, в Сумах діє протиправна процедура відчуження коммайна на неконкурентній основі, чим завдається шкода майновим і економічним інтересам громади міста. Зокрема, користуючись прогалинами в законодавстві в сфері приватизації і «неефективною управлінською діяльністю» балансоутримувачів об’єктів коммайна (управління коммайна і комунальних підприємств), суб’єкти господарювання укладають договори оренди приміщень, але не використовують їх за призначенням, а фактично реалізують механізм їх приватизації на безальтернативній основі по істотно заниженій вартості (тобто шляхом викупу).

Як правило, отримавши приміщення на правах оренди, підприємці в найкоротші терміни звертаються до орендодавця за дозволом на внесення невід’ємних поліпшень на суму, що перевищує 25% оціночної вартості об’єкта оренди. Згідно із законом це дає орендарю право на приватизацію об’єкта шляхом викупу. Отримавши такий дозвіл, орендар оформляє акти виконаних робіт, в які вносить недостовірні дані про обсяги та вартість цих робіт. А орендодавець стверджує ці акти без проведення фактичної перевірки. Надалі на підставі цих сумнівних актів і висновків оцінювача (пошук і оплата послуг якого проводиться комерційними структурами) ініціюється і проводиться процедура приватизації об’єкта шляхом викупу. В результаті бюджет міста втрачає значні кошти, які він міг би отримати, якби об’єкт був проданий з аукціону або продовжував здаватися в оренду. На думку СБУ, це свідчить про корупцію в сфері управління комунальним майном міста.

Тому правоохоронці просять профільну депутатську комісію вжити всіх можливих заходів, щоб забезпечити належний контроль використання об’єктів коммайна за цільовим призначенням, виконання орендарями своїх договірних зобов’язань, проведення ними невід’ємних поліпшень і, власне, процедури приватизації.

Джерело: http://www.shans.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах