Секретар Сумської міськради заявив про політичний тиск

7 листопада у Зарічному районному суді міста Суми вкотре відбулось засідання по справі Андрія Баранова. Прокуратура інкримінує йому порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Йдеться про те, що Андрій Баранов брав участь у голосуванні на сесії міськради під час обрання на посаду секретаря та власне преміювання і не повідомив при цьому про конфлікт інтересів вище керівництво, тобто міського голову. Санкція статті – штраф від 1700 до 3400 гривень. Як передає UA:Суми, засідання перенесли, бо один з адвокатів був на іншому засіданні, а другий – не встиг ознайомитись з матеріалами справи.

«Враховуючи, що особа звинувачується у серйозному правопорушенні, що безпосередньо впливає, як на особу, так і на його робочі обов’язки, і тому я прошу надати мені час для ознайомлення – оскільки дійсно виготовити фотокопії й підготувати позицію по справі – важко зробити навіть в умовах одного робочого дня. Тому я вважаю, що ми не можемо сьогодні слухати, тим більше за умови відсутності другого захисника», – прокоментувала справу адвокат Андрія Баранова Юлія Молібог.

«Це судове засідання було призначено завчасно – особа знала про те, що буде сьогодні розгляд, о котрій годині буде розгляд, було забезпечено право на розгляд. Захисник на даний час присутній тут – не бачу ніяких перешкод розглядати дане провадження. Вважаю, що в такий спосіб це постійні перенесення судового розгляду даних протоколів є лише спробою затягування процесуальних строків», – висловив свою позицію прокурор Володимир Ковтун.

У підсумку суддя прийняв рішення – відкласти справу на 22 листопада. Свою позицію Андрій Баранов прокоментував так:

«Справа на мій погляд є політичним тиском, тому я прийняв рішення про залучення двох серйозних адвокатів. В нас є правова позиція – є роз’яснення вищого господарського суду стосовно аналогічних справ, де чітко розписані всі моменти, які кажуть про те, що це не є адміністративним правопорушенням, пов’язаним з корупцією і не має реального конфлікту інтересів. Я тоді знав і коли голосував коли відбувалось голосування, такою ж була позиція правового управління – я не вагаючись здійснював свої повноваження, як депутат місцевої ради».

Стосовно секретаря міськради Андрія Баранова є ще одна справа – по ній рішення прийняте Зарічним районним судом міста Суми, і не було оскаржено в Апеляційному суді Сумської області. Посадовець має сплатити 850 гривень штрафу за несвоєчасне подання декларації.

Поділитися в соціальних мережах