Що можуть собі дозволити сумчани з мінімальною пенсією?

Пенсіонери найбільше постраждали в результаті непрофесійної політики нинішньої влади, кажуть в Опозиційному блоці. І якщо працюючим хоч частково підвищили розмір зарплатні, то мінімальна пенсія нині нижче мінімальної зарплати в 2,6 рази (1247 грн.). На цю суму можна дозволити собі небагато – купувати по мінімуму продукти та частково сплачувати за компослуги. На ліки, товари першої необхідності майже нічого не залишається.

«Кожного дня до приймальні звертається багато людей, які нарікають на якість життя та говорять, що ціни на товари, продукти і тарифи «з’їдають» весь їх мізерний дохід. Вирішили провести з цього приводу соціальний експеримент – вирушили на ринок за продуктами, щоб в черговий раз довести владі, що з таким рівнем доходів та цінами пенсіонери невдовзі будуть змушені жити впроголодь», – зазначив голова обласної організації Опозиційного блоку, депутат Олександр Стрельченко.

Результат експерименту, говорить політик, був очевидним. Згідно з підрахунками експертів партії, вартість мінімального продуктового набору, що є тільки однією з частин споживчого кошика, становить 1 240 гривень. І це – без урахування вартості ліків, тарифів та ін. Так, молоко коштує 15 грн за літр, яйця – 20 грн, хліб – більше 10 грн, цукор – понад 15 грн, м’ясо свинини – від 80 грн, рис і борошно – від 18 грн, гречка – 35 грн тощо.

Інше, не менш важливе питання, яке сьогодні турбує Опозиційний блок, це – тарифи на комунальні послуги.

«Люди отримують платіжки за комунальні послуги із захмарними сумами, які не можуть сплатити. Та найважче тим, хто не підпадає під субсидію», – констатував Олександр Стрельченко і надав для прикладу платіжку жінки-пенсіонера, якій виставили рахунок на декілька тисяч гривень.

16441686_1287561607969823_1088230535_n

«Опозиційний блок неодноразово пропонував шляхи порятунку країни. Так, в минулому році запропонували програму по виходу з кризи і вважаємо, що наразі існує можливість знизити тарифи принаймні удвічі. Але нинішня влада ігнорує будь-які пропозиції. Натомість знаходить щоразу новий спосіб наживатися на простих людях», – підсумував депутат.

Поділитися в соціальних мережах