Суд виніс рішення по справі самопреміювання мера

Суд розглянув справу стосовно міського голови міста Ромни та постановив: провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП відносно Салатуна Сергія Андрійовича закрити у зв’язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, повідомляє прес-служба Роменського міськрайонного суду Сумської області. 

Суд виходив з того, що допитані в судовому засіданні свідки суду показали, що рішення про преміювання працівників виконкому в 2016 році було прийнято відповідно до Положення про преміювання працівників виконавчого комітету Роменської міськради, рішення Роменської міськради сьомого скликання від 24.12.2015 р., Постанови КМУ №268 від 09.03.2006 р.

Головний бухгалтер на нараді за участю заступників міського голови, керівників управлінь, керуючого справами внесла пропозицію виплачувати премію працівникам виконкому, оскільки в кошторисі наявні кошти. Відповідно до регламенту роботи виконавчого комітету Роменської міськради проект розпорядження про преміювання був погоджений з усіма особами, які визначені регламентом. Жодних зауважень від них не надходило. Міський голова Сергій Салатун не брав участі в обговоренні питання визначення розміру премії. Йому розмір премії визначався разом із заступниками.

Зазначили, що міський голова є працівником виконкому, а тому йому також має виплачуватись премія, як і іншим. Жодних зауважень ні від депутатів, ні від інших осіб про неправомірну виплату премії міському голові не надходило. Вважали, що міський голова діяв у межах наданих повноважень та у спосіб, визначений відповідними нормативними документами та на виконання рішення Роменської міськради від 24.12.2015 року. Щоб Салатун С.А. повідомляв про конфлікт інтересів при прийнятті розпоряджень про преміювання у 2016 році – такого не чули.

Також суд зазначив, що згідно з абз. 2 п. 1, абз. 2 п. 6 постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 9 березня 2006 року №268 умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються органом місцевого самоврядування, виходячи з умов оплати праці, встановлених для державних службовців відповідних категорій і схем посадових окладів. Преміювання сільських, селищних і міських голів, голів районних і районних у містах рад, їх заступників, встановлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірі, установлених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймається відповідною радою.

Рішення щодо преміювання працівників виконкому, у тому числі Роменського міського голови, розглядалося на четвертій сесії Роменської міськради Сумської області VІІ скликання 24 грудня 2015 року та приймалося колегіально шляхом голосування депутатів міської ради. Дане рішення не містить конкретного розміру премії. Положенням про преміювання працівників виконавчого комітету Роменської міськради (п.п.2.1п.2) передбачено установлення конкретних розмірів премій – міським головою.

Судом не встановлено що розпорядження, яким Салатуну як голові Роменської міськради вирішено виплатити премію, якимсь чином вплинуло чи могло вплинути на його об’єктивність або неупередженість при прийнятті рішень, а також на вчинення чи не вчинення ним дій під час виконання наданих йому службових повноважень, при наявності того щодо повноважень Салатуна С.А. як голови міської ради входило прийняття розпорядження щодо виплати йому премії, та виключно він є розпорядником коштів, передбачених на виплату заробітної плати в Кошторисі на 2016 рік. При цьому не доведено, що виплата премії була поза межами затвердженого кошторису на 2016 рік та що існує зв’язок між його особистим інтересом у вигляді бажання отримати премію та службовими повноваженнями, які він виконує. У зв’язку з чим суд вважає, що в діях Салатуна при прийнятті розпоряджень про преміювання працівників виконкому відсутній реальний конфлікт інтересів.

За таких обставин суд прийшов до висновку про відсутність в діях Салатуна ознак складу корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 172-7 ч. 1 та ст. 172-7 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а тому провадження у справі закрито на підставі п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАП у зв’язку з відсутністю в діях Салатуна події та складу адміністративного правопорушення.

Постанова суду не набула законної сили і може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення, шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд, повідомив суддя  Роменського міськрайонного суду Євлах О.О.

Джерело: romny.online

Поділитися в соціальних мережах