Сумщина планує анулювати всі братські стосунки з Росією

Історично так склалося, що Сумська область довгі роки підтримувала братські відносини з Російською Федерацією. Чого тільки варта співпраця з прикордонною Курською областю в рамках утвореного в 2007 році Єврорегіону «Ярославна».

Інтенсивність партнерських зв’язків була така, що за п’ятирічку «Ярославна» стала найуспішнішим проектом серед аналогічних сусідських утворень Росії і України. Наприклад, у рамках «Ярославни» між областями на офіційному рівні було укладено близько 14 партнерських договорів і угод. Курська область і Сумщина значно наростили взаємний товарообіг (до $ 60 млн) і обмін культурними зв’язками, спільно домагалися від урядів своїх країн зниження адміністративних бар’єрів при перетині кордонів у обидві сторони. Йшов постійний обмін візитів на різних рівнях.

Крім того, діяло велика кількість договорів про побратимські зв’язки між містами й районами Сумської області з відповідними адміністративними одиницями Курської, Брянської та Бєлгородської областей РФ.

Але тепер усе залишилося в минулому. Після збройного вторгнення Росії до Криму і на територію Донецької та Луганської областей проект «Ярославна» було згорнуто.

З вересня 2016 року органами місцевого самоврядування Сумської області розпочато процес офіційного визнання Росії країною-агресором і розриву договорів про побратимські зв’язки між відповідними районами та населеними пунктами.

На сьогоднішній день відповідні рішення прийняті десятьма (з 18) районними радами та дванадцятьма (з 20) міськими радами області. По інших радах питання винесено на обговорення чергових сесій, проведення яких заплановано на жовтень поточного року.

Джерело: Сумской новостной портал

Поділитися в соціальних мережах