Сумщині загрожує екологічна катастрофа?

На засіданні колегії облдержадмінстрації  особливу вагу приділили аварійним ситуаціям на нафтозабірному колекторі на території Кардашівської сільської ради в Охтирському районі.

За словами начальника Державної екологічної інспекції у Сумській області Геннадія  Базарова, вже відомі результати аналізу зразків, відібраних із першого та другого місць забруднення в Охтирському районі:

“На ділянці забруднення в результаті першої аварії було виявлено перевищення по нафтопродуктах у 400 разів і по хлоридах – у 500 разів. На території виливу нафти під час другої аварії – перевищення по нафтопродуктах у 127 разів, по хлоридах – у 200 разів”.

Губернатор Микола Клочко висловив здивування тим, що всі ці аварії сталися в одному районі і навіть на території однієї сільської ради: “Екологічна інспекція про них дізнавалася від сторонніх осіб. Чому так, мені не зрозуміло. Наразі цю ситуацію вивчають правоохоронці».

Представники НГВУ «Охтирканафтогаз» ПАТ «Укрнафта» запевнили, що підприємство відшкодовуватиме завдані збитки в повному обсязі і земельні ділянки будуть приведені у належний стан відповідно до норми.

«Ми на сесії обласної ради розглянемо звернення до керівництва держави, Генеральної прокуратури України, МВС України щодо діяльності ПАТ «Укрнафта» на території Сумщини. Адже при тому, що через це підприємство область має значні екологічні проблеми, жодної копійки на соціально-економічні потреби «Укрнафта» не виділяє ось уже четвертий рік поспіль», – зазначив Микола Клочко.

 

Поділитися в соціальних мережах