Сумська ОДА готує позов на Лисенка

У Сумській облдержадміністрації стурбовані рівнем екологічної безпеки в мікрорайоні Тепличний. Землі, на яких у 2013 році перебував склад хімікатів, зараз переходять у володіння приватним особам і в даний момент не використовуються за призначенням (спочатку розглядалася рекультивація землі).

За словами начальника Державної екологічної інспекції в Сумській області, ось уже більше півроку фахівці не можуть знайти варіантів вирішення проблеми через ігнорування її з боку міської влади. «Ми взяли аналіз повітря і грунту недалеко від місця розташування складу і зафіксували перевищення норми в десятки разів. Назріває екологічна катастрофа. Але Сумська міськрада ставиться до цього спокійно, пояснюючи це тим, що локація знаходиться за межами території громади», – розповідає Геннадій Базаров.

За допомогою екологи звернулися до правоохоронних органів – матеріали вже направлені в прокуратуру. Вони стверджують: «На сьогоднішній день за невиконання приписів жодна відповідальна особа не понесла покарання».

Керівництво Сумської ОДА вирішило влаштувати очну ставку з мером міста. Сумського градоначальника викликають «на килим» до губернатора для пояснення такої позиції й конструктивного діалогу. «Згідно із законодавством, якщо ми не можемо знайти відповідальну особу, то відповідати повинен сам Олександр Лисенко. У нас достатньо підстав, щоб подати в суд на нього», – резюмував заступник губернатора Микола Подопригора.

Джерело: 0542.ua

Поділитися в соціальних мережах