Сумські депутати просять керівництво держави спростити отримання водійських категорій D1 та D

Депутати підтримали ініціативу голови фракції Опозиційного блоку в Сумській обласній раді Ігоря Перепеки і вирішили звернутися до вищого керівництва держави щодо спрощення процедури отримання права на керування транспортними засобами категорії D1, D.

У документі йдеться, що депутати  глибоко стурбовані ситуацією,яка склалася в сфері перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Суми.

«Враховуючи численні звернення громадян стосовно різкого падіння рівня життя та зубожіння всіх верств населення у зв’язку з різким підвищенням цін та тарифів на комунальні послуги, ми розуміємо прагнення водіїв міського пасажирського транспорту кращого життя для своїх сімей: більше половини водіїв звільнилося, бо їдуть на заробітки до інших країн, зокрема до Польщі, де зарплата водія у рази вища. Отже, у Сумах настає дефіцит водіїв, які працюють на громадському транспорті. Ця проблема набула загальнодержавного масштабу», – написано у зверненні.

Ігор Перепека зауважує, що сьогодні в місті Суми працює 9 автошкіл різних форм власності, і лише  2 (дві!) мають сертифікат про державну акредитацію з підготовки водіїв категорії D1 та D. Отже, залучити водіїв на вакантні місця для роботи на міському пасажирському транспорті неможливо навіть за півроку! Так, наприклад, нестача водіїв міського пасажирського транспорту комунальної власності становить 15 %, та іншої власності – 25 %!

Депутати Сумської міської ради наголошують на необхідності розвитку міського пасажирського транспорту, роль якого в житті сучасного міста важко переоцінити, адже нормальна діяльність суб’єктів господарювання та комфортне життя населення неможливі без забезпечення якісними транспортними послугами.

Вони просять керівництво Кабінету Міністрів та Верховної Ради України доручити профільним міністерствам розробити спрощену процедуру отримання водійського посвідчення категорії D1 та D або внести зміни до вже чинних умов надання права на керування транспортними засобами відповідної категорії.

Поділитися в соціальних мережах