Сумські депутати просять Президента бути активнішим

На черговій сесії 20 червня депутати міської ради ухвалили звернення до Президента України, Міністра закордонних справ України щодо звільнення Олега СЕНЦОВА та інших громадян України, засуджених у Росії за сфабрикованими кримінальними справами.

У своєму зверненні сумські обранці насамперед приєднуються до акції з вимогою звільнити Олега Сенцова #FreeSentsov і закликають будь-якими методами продовжувати боротьбу та посилювати заходи заради звільнення українського режисера з полону.

«Про тотальну несправедливість потрібно кричати з усіх можливих сторін, адже лише об’єднані зусилля можуть мати ефект чи бути дієвою підтримкою Олега. Власне вихід на волю Сенцова дав би надію й іншим десяткам заручників Росії, а успішне завершення цієї резонансної та важливої справи посилило б віру українців у силу нашої держави та її здатності захищати своїх громадян», – наголошують депутати.

З метою захисту конституційних прав громадян України сумські депутати просять вище керівництво держави посилити активність у всіх можливих напрямках та на всіх рівнях для звільнення Олега Сенцова та інших громадян України, засуджених в Росії за сфабрикованими кримінальними справами з порушенням усіх норм міжнародного права.

Зокрема, вони вимагають ініціювати звернення до лідерів країн Великої Сімки, міжнародних інституцій з проханням провести обговорення питання українських політв’язнів в Росії під час найближчих офіційних заходів за участі представників РФ; розмістити на постійній основі інформацію про українських політв’язнів на офіційних ресурсах органів влади, посольств та представництв України; поширювати інформацію про українських політв’язнів на всіх офіційних зустрічах представників української влади з офіційними делегаціями інших країн; ініціювати звернення у Міжнародний суд з прав людини та Європейський суд з прав людини.

Поділитися в соціальних мережах