Сумські депутати вимагають скасувати мажоритарку

На сесії Сумської міськради депутати прийняли звернення до президента країни і ВР із вимогою негайно прийняти Виборчий кодекс, згідно з яким мажоритарна система виборів скасовується, а впроваджується пропорційна з відкритими списками. Йдеться про законопроект №3112-1, який був зареєстрований у ВР ще 2 жовтня 2015 року, а в листопаді 2017-го проголосований у першому читанні.

Сумські депутати вважають, що боротьбу в мажоритарних виборчих округах ведуть не ідеї та програми, а адмінресурс і гроші. Тому шанси на перемогу у гідних кандидатів, які не володіють потужним фінансовим ресурсом, – мізерні. Пропорційна ж система з відкритими списками “дозволяє, з одного боку, зберегти принцип політичної структуризації суспільства завдяки участі політпартій, але в той же час гарантує більш тісний зв’язок народного депутата з виборцями його округу. Крім того, по цій виборчій системі громадяни обиратимуть не лише партію, а й зможуть впливати на розташування кандидатів у ієрархії виборчого списку цієї партії. у цьому і полягає принцип відкритості партійних списків “, – йдеться в зверненні сумських депутатів.

З огляду на всі вищенаведені аргументи, сумські обранці зажадали негайно розглянути в другому читанні та в цілому проект Виборчого кодексу, щоб вибори у ВР у 2019 році вже були проведені за відкритими партійними списками. За звернення проголосувало 28 депутатів із 35, присутніх у той момент на засіданні.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах