Тамара Іщенко: «Основна оплата медпослуг, згідно з новим законодавством, ляже на пацієнта»

Два тижні минуло з тих пір, як в Парламенті була презентована кардинальна медична реформа, яка викликала фурор, в першу чергу, в сфері оплати медичних послуг. Весь цей період документ залишається топ-темою обговорень серед населення країни, оскільки стосується кожного.

«Багато про що вже було сказано, – говорить член обласної організації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Тамара Іщенко, – але найголовнішою проблемою залишається відсутність визначеності в формуванні пакета гарантованих державою медичних послуг. Вивчивши досконало законопроект, стає ясно, що основна частина оплати медпослуг ляже на самого пацієнта. Оскільки програма медичних гарантій написана так недосконало, що деякі послуги певного виду медичної допомоги (навіть первинної та екстреної) можуть стати платними. Заяви у ЗМІ про повну безкоштовність первинної, екстреної, паліативної медичної допомоги не підтверджуються нормами Закону, оскільки немає повної розшифровки понять «медична допомога» та «медична послуга».

Залишається відкритим дуже чутливе питання про платність/безоплатність допомоги по вагітності та пологах. З огляду на негативні демографічні тенденції, це проблема не тільки конкретної сім’ї, а й майбутнього країни. Також незрозуміло, чи буде надання планової стаціонарної хірургічної допомоги покриватися бюджетними коштами, якщо так, то частково або повністю, згідно з чергою або в залежності від певних критеріїв?

Тамара Іщенко каже, що Закон не відповідає на питання: як забезпечити мінімально необхідною безкоштовною медичною допомогою населення з низькими доходами.

«У міжнародній практиці пацієнти можуть брати участь в оплаті послуги, але лише в тому випадку, якщо вона посильна фінансово. А як в Україні буде вирішуватися питання фінансової доступності? Адже, по міжнародній статистиці, близько 65% українців живуть на межі рівня бідності або за ним. З останньої редакції Закону були виключені всі норми, які в Програмі медичних гарантій передбачали безкоштовні послуги для пільговиків, до яких переважно відносяться малозабезпечені верстви населення (пенсіонери, ветерани, інваліди та ін.). Залишилося тільки розмите, яке ні до чого не зобов’язує положення про те, що додаткові фінансові гарантії держави в сфері надання медичних послуг можуть визначатися іншими законами, а значить – їх не буде», – впевнена політик.

 

Поділитися в соціальних мережах