Тамара Іщенко: «Пенсійна реформа Кабінету Міністрів – це афера, яка спрямована на нинішні та майбутні покоління!»

Учасниці Національної платформи «Жінки за Мир» на брифінгу в парламенті закликали депутатів не ухвалювати запропонований урядом проект «шокової пенсійної реформи». Українські жінки зазначили, що в результаті таких змін постраждають майже всі майбутні пенсіонери. Із цього приводу перед депутатами виступила представниця Опозиційного блоку Сумщини, Заслужений працівник освіти України Тамара Іщенко.

Вона звернулася до народних обранців з позиції громадського діяча, який спілкується з народом і бачить пенсійну реформу з боку пересічних українців.

«Виходячи з тієї політики, яку проводить нинішній уряд, у населення складається враження, що це шокова реформа, і основна її мета спрямована не на покращення, а на погіршення існування умов пенсіонерів. Розповідаючи про підвищення виплат, уряд займається шантажем суспільства. Таке фейкове реформування і вибіркове разове підвищення пенсій не вирішить проблему тотальної бідності українських пенсіонерів, які є найбіднішими в світі», – зазначила сумська опозиціонерка.

У чому європейський підхід? У чому полягає реформа? Як в умовах безробіття і закриття підприємств, постійного скорочення в бюджетній сфері можна напрацювати такий стаж? Саме такі питання, здається, риторичні, поставила Тамара Іщенко народним обранцям.

«Є побоювання, – наголосила представниця обласного осередку Опозиційного блоку, – що за таких умов українці не зможуть набути необхідного стажу. Це змусить задуматися молодих жінок, чи варто народжувати дітей, оскільки відпустка по догляду за дитиною не входить до страхового стажу».

Насамкінець Тамара Іщенко зазначила, що замість того щоб урізати пенсії або збільшувати трудовий стаж, потрібно зайнятися наповненням Пенсійного фонду, збільшенням його дохідної частини. Для цього необхідно створити в країні додаткові робочі місця, оскільки сьогодні один працюючий годує одного пенсіонера і повернути додому трудових мігрантів.

 

Поділитися в соціальних мережах