Цигани з Баранівки заснували громадську організацію

У Сумах в рамках реалізації проекту “Посилення інституційної спроможності ромських громадських організацій” створили першу ромську молодіжну організацію «Ромський молодіжний конгрес». Її активісти ініціюють долучення ромів до вирішення проблем Баранівки.

«У рамках проекту ми провели навчання 24 ромських активістів у «Школі лідерства». Досвідчені викладачі з Києва, Харкова, Сум, серед яких були і роми, навчали правознавству, економіці, основам громадської роботи», — розповів сьогодні, 7 грудня, у прес-клубі Олег Туляков, голова правління громадської організації «Фонд регіональних досліджень», яка й реалізовувала проект.

Завдяки проекту на Баранівці відкрився Ромський громадський центр, покликаний вирішувати нагальні проблеми сумських ромів. Тут же проводився прийом громадян для вирішення їх проблем. За словами голови міського громадського об’єднання ромської (циганської) культури Миколи Москальова, найчастіше роми зверталися з проблемами правового характеру. Зокрема, виявилося, що у багатьох відсутні документи на право власності на житло, в якому вони роками проживають. Загалом звернулося більше 100 людей.

Голова «Ромського молодіжного конгресу» Василь Жадан (молодший) зазначив, що завдяки проекту вдалося організувати активну частину ромської молоді для вирішення проблем і ромів, і Баранівки, на якій вони проживають.

«Баранівка – це не село, це територія міста, але у нас немає аптеки, магазини мають доволі обмежений асортимент товарів, є вулиці, на яких немає водогонів. Це ті проблеми, на вирішенні яких ми хочемо зосередитися в першу чергу», — зазначив Василь Жадан. За його словами, громадська організація буде діяти не за національним принципом, а буде допомагати всім, хто звертатиметься.

Микола Москальов наголосив: завдяки проекту вдалося показати, у першу чергу молоді, важливість бути інтегрованим у суспільство, вирішувати проблеми своєї громади, отримувати освіту, щоб зламати стереотипи щодо ромів.

Довідково: на Сумщині проживає більше 4 тисяч ромів, з них 2 тисячі – у Сумах.

Джерело: xpress.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах