У Недригайлові починають процедуру відкликання селищного голови Остапчука

У Недригайлові починають процедуру відкликання селищного голови Ігоря Остапчука. Оскільки більшість депутатів Недригайлівської ради є лояльними до керманича і залежними, громада не очікує, що вони голосуватимуть за відставку, тож вирішила збирати підписи за зняття його з посади.

Як повідомляє видання Недригайлів сьогодні, найближчим часом буде сформовано штаб та відповідна ініціативна група, яка візьме на себе роботу по збору підписів та передачі їх у ТВК.

 Ініціативна група проводить збори громади де і оголошує про початок процедури відкликання недригайлів­ського селищного голови, про що повідомляє ТВК. Для цього потрібно зібрати всього 20 підписів.

 Далі ТВК має розглянути дану ініціативу, про що повинна буде поінформувати селищну раду та її голову. З цього моменту у громади є 10 днів на збір підписів на підтримку пропозиції про відкликання селищного голови за народною ініціативою.

  Зібрати повинні мінімум 1729 підписів, оскільки формально потрібно отримати більше голосів, ніж за обрання голови проголосували на місцевих виборах минулого року.

У разі збору відповідної кількості підписів у встановлений останній 10-ий день збору підписів, відповідно оформлені підписні листи в наступний день подаються до ТВК. Комісія повинна перевірити правомочність процедури, встановити підсумки зборів підписів та має прийняти відповідне рішення про реалізацію процедури відкликання за народною ініціативою І.В.Остапчука із займаної посади.

  У подальшому передбачається подання клопотання до Верховної Ради України щодо призначення у 90-денний термін з моменту припинення повноважень І.В.Остапчука позачергових виборів Недригайлівського селищного голови.

Поділитися в соціальних мережах