У справі мера міста Ромни розглядають уже два відводи суддів

6 жовтня  2017 р. до суду надійшов обвинувальний акт щодо  мера міста Ромни Салатуна Сергія Андрійовича, якого обвинувачують у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. З ст. 368 КК України, тобто замах на одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення дій, в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, з використанням наданої їй влади та службового становища, повідомляє прес-служба Роменського міськрайонного суду Сумської області.

Згідно автоматизованого розподілу справ, дане кримінальне провадження передано на розгляд судді Машині І.М., яка  призначила підготовче судове засідання  на 23 листопада  2017 року. Підготовче судове засідання не відбулося оскільки прокурором було заявлено відвід судді з приводу незадоволення  їхнього клопотання  щодо призначення запасного судді. Заяву про відвід судді Машини І.М. згідно автоматизованого розподілу справ передано на розгляд судді Яковцю О. Ф. Судове засідання було  призначено на 27 листопада 2017 року .

27 листопада на початку судового засідання прокурором було заявлено відвід судді Яковцю О.Ф. Прокурор у своїй заяві (щодо відводу судді) послався на те, що суддя Яковець О.Ф. є головою суду і представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами, а тому,  за родом своєї діяльності, має ділові стосунки з мером міста і може бути упередженим під час розгляду клопотання.

Заяву  щодо відводу судді Яковця О.Ф., згідно автоматизованого розподілу справ, передано на розгляд судді Євлах О.О., яка призначила судове засідання на 30.11.2017 року о 12.00 год.

Пошук в ЄДРСР судових рішень по вказаному провадженню можна здійснити за номером № 585/3747/17.

Інформаційно: мера міста звинувачують у тому, що він вимагав, а згодом і отримав 50 000 грн неправомірної вигоди від регіонального менеджера одного з товариств за надання дозволу на будівництво, експлуатацію та технічне обслуговування комп’ютерних та кабельних мереж на території міста Ромни. Спочатку він отримав 10 000 тисяч гривень за внесення даного питання на розгляд виконавчого комітету Роменської міської ради та під час одержання другої частини в розмірі 40 000 гривень, його затримали правоохоронні органи.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Джерело: romny.online

Поділитися в соціальних мережах