У Сумах хочуть заборонити цирк-шапіто

Депутат Сумської міськради Олександр Зименко виступив з ініціативою заборонити розміщення на території Сум пересувних цирків-шапіто з тваринами. На сайті мерії був оприлюднений підготовлений ним проект рішення, який планується розглянути на найближчій сесії міськради.

У документі пропонується рекомендувати інспекції з благоустрою міста не давати погодження та «забезпечити припинення» розміщення заїжджих цирків-шапіто з тваринами на території Сум. Як випливає з преамбули проекту рішення, це робиться «з метою захисту від страждань і загибелі тварин унаслідок жорстокого поводження з ними і з метою недопущення порушень благоустрою в Сумах».

Якими б благородними не були озвучені цілі, запропонований депутатом проект рішення виглядає, чесно кажучи, трохи дивним. Як відомо, приїжджі цирки у нас розміщуються зазвичай або в дитячому парку, або на стоянці біля ТРЦ «Мануфактура», і до сих пір будь-яких серйозних проблем, пов’язаних з їх приїздом, у плані благоустрою не виникало. Єдине, мабуть, у чому їх можна звинуватити, – це розміщення афіш на стовпах, деревах і в інших заборонених місцях. Однак навряд чи це можна вважати достатньою підставою для того, щоб зовсім заборонити приїзд цирків в Суми. Тим більше враховуючи, що на наших стовпах і так повно своїх оголошень, з розклеюванням яких та ж інспекція з благоустрою безуспішно бореться вже багато років.

Що ж стосується жорстокого поводження з тваринами, то, навіть якщо б такі факти дійсно мали місце (а за останні кілька років в Сумах з цього приводу було тільки одне звернення, і то після перевірки не підтвердилося), не зовсім зрозуміло, як заборона на приїзд цирку в Суми допоможе позбавити тварин від страждань. Адже цирк від цього не закриється і тварин не роздадуть «в хороші руки». Очевидно, що такі рішення повинні прийматися тільки на загальнодержавному рівні, інакше ніякого толку від них не буде.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах