У Сумах відкрилася виставка архівних документів про Голодомор

У Сумах відкрилася  створена Інститутом національної пам’яті України виставка історичних документів “Голодомор 1932-1933 років – злочин проти нації, що боролася за свободу”, пише Укрінформ.

“Ми не можемо навіть назвати сьогодні точну кількість померлих від голоду, тому що не збереглися документи. Зокрема, в Державному архіві в Сумській області немає книг реєстрації з Ямпільського району, частина документів з інших районів з величезними прогалинами. Але ті дані, які є, вражають. Наприклад: 1932 рік, селище Недригайлів, серед 574 актових записів про смерть 188 записів або 33% з причиною смерті  – від голоду, 30% – від виснаження, 1,4 % – від недоїдання. Усі померлі за національністю українці й майже всі хлібороби. Ось вам типовий приклад геноциду українців. Ці матеріали ще потребують додаткових досліджень і висновків, але вже за наявною інформацією ми можемо уявити масштаби цього геноциду”, – сказав відомий сумський краєзнавець Геннадій Іванущенко.

Наразі у Державному архіві Сумської області зберігається більш як 800 документів, які стосуються цієї теми. Є свідчення тих, хто пережив голодомор.

Поділитися в соціальних мережах