Уповноважений Президента розповів сумчанам, скільки доларів можна зекономити на дитині

Уроки батьківства у школах, реформування інтернатних закладів та охоплення інклюзивною освітою дітей з особливими потребами – такими були основні теми розмови Уповноваженого Президента України із прав дитини Миколи Кулеби з учасниками «круглого столу» в облдержадміністрації, який пройшов під час його візиту на Сумщину вчора, 15 грудня.

Однією з проблем, на яку звернув увагу Микола Кулеба, була зміна підходів у роботі з дітьми з особливими потребами.

«На жаль, в Україні інклюзивною освітою охоплені лише 3 тисячі дітей з інвалідністю із 152 тисяч, – зазначив він. – Система не готова наразі підтримати таку дитину на рівні школи. У той же час у Канаді 97% дітей з інвалідністю знаходяться в інклюзивних класах. Там навчають навіть лежачих діток або з вадами інтелектуального розвитку.

Наразі відходять від спеціальної освіти і в Німеччині. У Чилі, наприклад, порахували, що 1 долар, вкладений у дитину до 5 років, заощаджує 15 доларів потім в економіці. Те ж саме необхідно робити й нам, щоб у дорослому житті люди з інвалідністю могли реалізувати себе, працювати на економіку і приносити користь суспільству».

Після «круглого столу» Микола Кулеба та очільник Сумщини зустрілися з представниками прийомних сім’ями і ДБСТ та обговорили актуальні питання, що сьогодні турбують батьків-вихователів.

5287

Поділитися в соціальних мережах