В ОДА говорили про знущання над Сумщиною

Обласна влада звертатиметься до Президента України та Кабміну щодо негативних наслідків діяльності на території області підприємств НАК «Нафтогаз» та ПАТ «Укрнафта».

Наразі на Сумщині створюють комісію, яка розслідуватиме питання щодо аварійних ситуацій на нафтозабірному колекторі на території Кардашівської сільської ради в Охтирському районі.

За інформацією начальника Державної екологічної інспекції у Сумській області Геннадія  Базарова, упродовж 10 останніх днів на Охтирщині сталися 3 аварійні ситуації на нафтозабірному колекторі. Усі вони спричинені в результаті розгерметизації нафтопроводу та виливу нафтопродуктів на землі сільськогосподарського призначення. «Роботи з обстеження першого і другого місць виливу нафтопродуктів наразі проведено на 30% і 50% відповідно, – повідомив Базаров. – Уже є результати аналізу зразків ґрунту з першої площі, які підтверджують значне перевищення рівня забруднення нафтопродуктами. Після отримання грошової оцінки землі буде обраховано розмір збитків та передано до правоохоронних органів. Коли зійде сніговий покрив, ми ще раз обстежимо цю територію і проведемо повторні аналізи».

Як зазначив директор Департаменту екології та охорони природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Кривозуб, землі, де стався витік нафти, – сільськогосподарського призначення, тому забруднення завдало значної шкоди екології та аграрному сектору області. «Так знущатися з Сумщини, як це роблять НАК «Нафтогаз» і ПАТ «Укрнафта», є просто неподобством, – наголосив голова ОДА Микола Клочко. Коли ми звертаємося до них із пропозицією долучитися до вирішення питань соціально-економічного розвитку територій, на яких вони добувають нафту та газ, у відповідь отримуємо відмову. НАК «Нафтогаз» відмовляється купувати обладнання підприємств області, заганяючи машинобудівну галузь Сумщини у глухий кут. «Укрнафта» забруднює територію Сумщини, а компенсувати збитки не збирається».

Поділитися в соціальних мережах