У Сумах влаштували креативний «Останній дзвоник»ФОТО
Як на Сумщині поїдуть поїзди в умовах карантину
У Сумах презентують виставку художнього мережива
Останній весняний вікенд у Сумах пройде з дощем і туманом
На Сумщині нетверезий мопедист хотів відкупитися від поліції за 3 тисячі гривень
На Сумщині відкрили терапевтичний корпус обласної клінічної лікарні
У Сумах трьох розбійників засудили на 14, 13 і 12 років позбавлення волі
У Сумах проаналізували виконання обласного бюджету
Губернатор Роман Грищенко започатковує челендж «Відремонтуй одну палату в лікарні»
У Глухові директорів шкіл та вчителів-пенсіонерів переводять на контракт
Бійцям спецпідрозділу «Суми» вручили почесні відзнаки
У травні голова Сумського апеляційного суду отримала понад 300 тисяч зарплати
Сумська ОДА — щодо приєднання Стецьківки до сільської ОТГ
У селах Охтирщини облаштують нові вуличні тренажери
Глухівська міськрада приховує небезпечні відходи?
На Сумщині вдвічі збільшать кількість тестувань на коронавірус на добу
Сумський лабораторний центр поскаржився на неправильне транспортування біоматеріалів для дослідження на коронавірус
На Сумщині порахували дітей
На півночі Сумщини відкривають новий елеватор
Замначальника ДФС Сумщини подав «скудну» декларацію
Сумський бізнес та податки — чого чекати від змін в оподаткуванні
Аби сумські вулиці не перетворювалися на озера, Ігор Перепека просить керівництво міста провести повну інвентаризацію зливової каналізації
У Сумах відновлює роботу інклюзивно-ресурсний центр
У Тростянці п’яний водій з кулаками накинувся на поліцейського
“Укрзалізниця” відкрила продаж квитків на потяг “Шостка – Київ”
У Сумському районі провели онлайн-конкурс «Молоді голоси»ВІДЕО
На Сумщині чоловік протягом двох років ґвалтував маленьку падчерку
Микола Педоренко: «Люди казали, що, дивлячись на мою силу волі, перестають жалітися на життя»
У Конотопі шукають начальника управління освіти
Сумщина — у п’ятірці областей із найменшою кількістю випадків COVID-19

Володимир Пилипенко: Україні потрібен власний шлях, заснований на стратегії економічного прагматизму

Якщо думати про майбутнє України, потрібно розуміти: створюватимуть його не європейці й не американці, а лише ми самі. Але поки що ми спостерігаємо зворотну картину: жахливу за своїми масштабами трудову міграцію українців – причому людей найактивніших, відповідальних, мислячих. Незбагненна бездіяльність влади в цьому питанні відверто лякає, демонструє її байдужість до майбутнього країни. Чому на тлі всебічної підтримки світової спільноти, нинішніх обіцянок можновладців домогтися високої якості життя, що відповідає європейським стандартам, українці тікають з країни? Відповідь проста: народ зневірився, втратив надії, не бачить виходу з історичного глухого кута і шукає для себе можливості будувати своє майбутнє поза Україною. Чи можна змінити таку ситуацію і як це зробити — говоримо в інтерв’ю з першим заступником голови партії «Відродження» Володимиром Пилипенком.

– Володимире Пилиповичу, на вашу думку, що сьогодні потрібно змінити в країні, щоб припинити відтік людей з України, і чи працює над цим український уряд?

– Нашій країні потрібна стратегія здорового глузду: спочатку економіка, а потім добробут. Нам не можна сліпо копіювати чужі сторінки історії, натомість необхідно формувати власний шлях розвитку. І суть такого підходу можна коротко сформулювати в двох словах: Україні потрібна ідеологія «економічного прагматизму».

– А як же курс на зближення з ЄС?

– Підхід «економічного прагматизму» аж ніяк не заважає зближенню з ЄС, однак наша партія наполягає на тому, що таке зближення не повинно завдавати шкоди Україні. Нам потрібно принципово відстоювати позиції, вигідні для економіки нашої країни. І нам не варто соромитися сказати Європі «Ні», якщо це суперечить українським національним інтересам.

Наведу як приклад скасування мита на експорт лісу-кругляка. ЄС відкрито вимагає від України скасувати мито, в обмін на це обіцяють виділення макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро – тобто кредиту! Та кому це вигідно? Точно не Україні. Європейці не приховують, що хочуть отримувати дешеву, якісну сировину-деревину з нашої країни, і навіть, можна сказати, шантажують нас у цьому питанні. Хоча, наприклад, Румунія, яка є членом Євросоюзу, теж могла б постачати ліс-кругляк до країн ЄС. Але там існує заборона на вирубку лісів, і її порушення прирівнюється до загрози національної безпеки – такий закон був ухвалений у Румунії 2016 року. А від України вимагають скасування мита. На мою думку, це щонайменше несправедливо. Тільки завдяки позиції парламенту заборону на вивіз лісу-кругляка поки вдається зберегти.

– Чи можуть такі розбіжності зіпсувати відносини між Україною і Європою?

– Навпаки, така принципова позиція скоріше змусить ЄС поважати нашу країну. Звичайно, ми вдячні нашим європейським партнерам за підтримку України в питанні відновлення миру і територіальної цілісності. Але, гадаю, ми повинні розмежовувати питання безпеки і питання економіки. Якщо говорити про перспективи відносин між Україною і країнами ЄС, нагадаю заяви багатьох європейських політиків про те, що, мовляв, у найближчі 25 років нас ніхто в Європі як члена спілки не чекає.

Тому ми повинні будувати свою політику відродження країни на тверезому розрахунку і раціональних оцінках. Європейські держави тому й добилася високих стандартів життя, що всі стратегічні рішення приймають обдумано і, як то кажуть, «з калькулятором у руках». Це єдино правильний і результативний спосіб мислення для сучасного світу. Допоки не буде відновлена українська економіка, рівень добробуту народу ніяк не зможе підвищитися. А пенсії і зарплати не наблизяться до європейських.

Тому наша партія є прихильницею власного шляху виходу України з кризи і відродження її як сучасної економічно розвиненої держави. Ми – прибічники економічного націоналізму, економічного прагматизму і здорового глузду.

– Наскільки добре працює економічний блок українського уряду? Як би ви оцінили роботу нинішньої влади в цьому питанні?

– На жаль, сьогодні уряд взагалі не приділяє уваги розвитку економіки. За три роки ми не побачили ні програми підтримки українських виробників, ні програми по боротьбі з безробіттям. Ось, не так давно парламент голосував за Бюджет на 2018 рік. Якщо ми проаналізуємо державний кошторис на наступний рік, який нам запропонував Кабінет Міністрів, то побачимо, що з вектору розвитку країни практично випала промисловість, випала підтримка вітчизняного виробництва, випали питання створення нових робочих місць. Бюджет орієнтований виключно на підвищення фінансового забезпечення правоохоронців і вирішує лише деякі соціальні проблеми. Тому ми вкотре закликали Кабмін у 2018 році розробити спеціальну державну програму підтримки вітчизняних виробників.

Якщо говорити глобально, то нинішня політика української влади з набирання та «проїдання» усе нових і нових кредитів від міжнародних донорів призводить тільки до одного – до зростання боргів і скорочення соціальних зобов’язань держави перед людьми. Так само, як і реалізований у нас сьогодні шлях формування з України аграрного сировинного придатка країн «золотого мільярда» є тупиковим. Після «вимивання» усіх наших природних і людських ресурсів для України не залишиться перспектив розвитку і шансу зберегти свою цілісність. Без потужної економіки, без власного військово-промислового комплексу, без розвитку науки і наукомістких галузей, без виходу на світові ринки з високотехнологічною та конкурентоспроможною продукцією неможлива сильна незалежна країна з боєздатною армією, з успішною соціальною політикою.

Досить імітації діяльності та бездумного виконання забаганок західних партнерів! Згадайте, що ви передусім працюєте на український народ! Час перестати жити в ілюзіях – треба керуватися здоровим глуздом, який підказує, що ніхто ззовні не прийде і не зробить нас щасливими і багатими.

– І які будуть пропозиції партії «Відродження»? На чому зробити акцент, які галузі можуть стати пріоритетними для відродження нашої країни?

– Відродити економіку України можна і потрібно завдяки трьом головним напрямам: великій індустрії та промисловості, аграрному сектору, а також малому й середньому бізнесу. Зазначу, що малий і середній бізнес готовий сам в себе інвестувати, це внутрішній інвестиційний ресурс країни. Але йому потрібен пільговий режим оподаткування та захист від свавілля силових і контролюючих органів. Аграріям необхідна підтримка і протекціонізм з боку держави.

Вітчизняна промисловість також потребує зрозумілої державної політики. Чиновники забули або не хочуть бачити, скільки переваг має наша країна: географічне розташування, 2/3 світових запасів чорнозему, запаси корисних копалин і найголовніше – людський капітал. Замість цього від української влади ми чуємо пропозиції щодо продажу землі, розпродажу промислових потужностей і державної власності. Ми продовжуємо фіксувати чергові хвилі еміграції українців у пошуках кращого життя. А для нової індустріалізації нам потрібні інвестиції, зрозумілі правила гри й економічна вигода.

– Можливо, інвестори бояться заходити в Україну через військові дії у Донецькій і Луганській областях?

– Військові дії на сході України не впливають на інвестиційний клімат, хоча нас намагаються в цьому переконати. Основні проблеми інвесторів – це корупція і правове свавілля, нестабільність законодавства. Ізраїль, який воює понад 70 років, зміг вибудувати економічно потужну державу, створивши з «нуля» цілі галузі економіки, що стали світовими лідерами.

– Тобто, на вашу думку, Україні потрібно розраховувати тільки на себе?

– Саме так! Якщо ми хочемо жити, як у Європі, то треба власноруч будувати Європу в своїй країні. І я хочу відзначити, що навколо цієї ідеї партії «Відродження», навколо нашої стратегії, нашого розуміння економічного націоналізму і прагматизму гуртується все більше і більше людей. Партія відчуває на собі цю відповідальність за відродження України і в 2018 році має намір ще більше активізувати роботу в цьому напрямі. Усіма способами і на всіх майданчиках ми відстоюватимемо право України на те, щоб мати свій особливий національний курс розвитку як єдиний шлях виходу з глобальної кризи. Ми маємо намір об’єднувати навколо цих ідей людей здорового глузду, які готові облишити порожні ілюзії та економічно необґрунтовані надії, взявшись за відродження економіки України, а отже – і відродження всієї країни.

Поділитися в соціальних мережах
Фонд держмайна заявив про повернення «Центренерго» під контроль держави
Зеленский принял послов четырех стран: подробности встречиФОТО
В Киеве двое парней утопили одинокого рыбака, чтобы угнать и продать его авто
Україна планує зняти карантинну заборону на в’їзд іноземців – Кулеба
Стрельба в Броварах произошла из-за фирмы, которую связывают с бывшим замглавы МВД
«Полезная программа»: какие продукты помогут избавиться от отеков?ВІДЕО
У жителей Донбасса и Крыма не будут отбирать украинское гражданство из-за российского паспорта
Евросоюз выделил Украине полумиллиардный транш
Ляшко о второй волне коронавируса: Будет совсем другая стратегия борьбы
Коронавірус у Києві: за добу знову плюс півсотні хворих, але одужали більше
Мер Броварів пояснив можливі причини ранкової стріляниниФОТО
В «Укртелеком» случился масштабный сбой. Перебои с интернетом наблюдается по всей Украине
У РФ майже 9 тисяч хворих на COVID-19 за добу
В сети Vodafone произошел масштабный сбой. Абоненты по всей Украине не могут совершать звонки
Відкрився кордон з Молдовою, на черзі — країни Євросоюзу
У «слуги народа» Валерия Божика нашли коронавирус
В поездах Укрзализныци не будут приносить кофе и чай
В Финляндии собак научили унюхивать больных коронавирусом: погрешность такая же, как у тестов
Порошенко снова стал миллиардером: Forbes опубликовал рейтинг самых богатых людей Украины
Суд арестовал 42 картины из коллекции Петра Порошенко
Солист «Чай вдвоем» рассказал, как его изнасиловали в 8-летнем возрастеВІДЕО
Одессу залило двухмесячной нормой осадков: пляжи размыло, улицы перекрытыФОТОВІДЕО
В Киеве продавали наркотики под видом таблеток для похуденияФОТО
К расстрелу гражданина Черногории в Киеве может быть причастен экс-нардеп от «Народного фронта»ФОТО
Американцы на «черном майдане» сожгли полицейский участок и отпраздновали это фейерверкомФОТО
Как убивали экс-атошников под Житомиром: Единственный выживший рассказал свою версию трагедии
В ДТП под Полтавой погиб полицейский и два человека получили травмыФОТО
Количество зараженных коронавирусом в Украине выросло до 22 811 человек
Бразилия обогнала США по числу новых случаев коронавируса
В Броварах маршрутчики со стрельбой делят территориюФОТОВІДЕО