Жителі Сумщини просять спростити виїзд до Росії

2,5 роки тому, за постановою Кабміну в Селі Рижівка, що на Білопільщині, закрили спрощений пункт пропуску. Раніше люди ходили в Росію по одній вулиці. Зараз – в об’їзд.

«Родичів у мене є в Росії дуже багато. Я сама родом з Росії, ми давно сюди переїхали. Їздимо не часто, бо дуже важко перетинати кордон. Живемо рядом із Тьоткіно. 15 хв можна було бути там, а поки через границю переїдеш, буває й три години», – розповіла місцева мешканка Галина Литвинова.

Мешканці села разом із сільським головою пишуть листи обласній адміністрації. «Ми просимо тільки про прикордонні села, щоб ми могли спілкуватися. Якщо не кожен день, але щоб нам якийсь період установили», – пояснив сільський голова Рижівки Олександр Чех.

«Поряд з міждержавним та міжнародним пунктом пропуску – на ділянці сумського прикордонного загону є 11 місцевих пунктів пропуску, але на даний час 9 з них відповідно до розпорядження кабінету Міністрів України від 18 лютого 2015 року закриті. Ми виконуємо визначені завдання відповідно законодавства. Буде прийнято інше рішення – ми будемо його виконувати», – повідомив  речник Сумського прикордонного загону Роман Ткач.

«По Рижівці ми це питання підіймали перед Кабінетом Міністрів. Є відповідно наш лист. Поки що питання, на жаль, не вирішено. Я розумію всю складність цієї ситуації, розумію, що в Тьоткіно працюють і живуть деякі мешканці села Рижівка. Також, є питання по навчанню дітей, дитячий садок, школа, але реальність поки що така, що Кабмін не прийняв відповідного рішення. Те, що залежало від обласної адміністрації, ви знаєте, я особисто декілька разів виїздив, говорив з людьми», – пояснив голова Сумської облдержадміністрації Микола Клочко.

Наразі ж мешканців Рижівки в сусідню Росію через спрощений пункт пропускають тільки на пасхальні та новорічні свята.

Поділитися в соціальних мережах