У Шостку прибуде чудотворна ікона

З 19 по 21 листопада за благословенням єпископа Конотопського і Глухівського Романа, у Шостці перебуватиме відома святиня – Молченська ікона Божої Матері.

Віряни зможуть поклонитися їй у храмі Різдва Христового (Садовий бульвар, 50а).

Перед іконою Пресвятої Богородиці «Молченська» моляться про зцілення хвороб, про захист від нападу ворогів, від скорботи, печалі і смутку, про захист від пожежі, про настанову і покров тих, хто відходить у життя вічне.

По молитві перед цією іконою отримують зцілення хворі нервовими захворюваннями і психічними розладами.

Довідково:

Цей образ з’явився 18 вересня 1405 року на болоті Молче недалеко від Путивля. Спочатку він знаходився у Молченській Софронієвій пустині, а в 1605 році перенесений до Путивльського Молченського монастиря.

Пожежа в монастирі знищила оригінал ікони, але зберігся перший список Молченської ікони Божої Матері, написаний в 1724 році, який прославився багатьма чудесами і був чудотворним. В 1925 році після закриття монастиря ікона зникла.

Довгі роки ікону намагалися розшукати, але безуспішно. У 1960-х роках настоятелем Спасо-Преображенського собору і благочинним Путивльського та Буринського районів був призначений священик Георгій Козаченко. Отець Георгій часто молився, щоб Пресвята Богородиця відкрила, де знаходиться один з її чудотворних образів.

У 1969 році до нього звернулася дружина покійного старости Секерина, з тим, щоб отець Георгій прийняв заповідану йому покійним чоловіком ікону Пресвятої Богородиці. Але це була не Молченська ікона, а Володимирська ікона Божої Матері, список XIX століття. Після ретельного огляду внутрішньої частини кивота виявилося, що під Володимирським образом Богоматері зберігалася стародавня чудотворна ікона Молченська. Спочатку ікона зберігалася як родинна святиня дому.7 травня 1995 року ікона була урочисто передана Путивльскому Молченському монастирю.

Поділитися в соціальних мережах