В УПЦ КП cпростували звинувачення у намірах захопити Троїцький собор

У Свято-Воскресенському кафедральному соборі УПЦ КП м. Суми відбулась обласна науково-практична конференція «Розвиток духовності на Слобожанщині: минуле і сучасність», присвячена до 1030-річчя хрещення Київської Русі. Про це повідомляє офіційний сайт УПЦ КП.

У роботі конференції взяли участь понад сто чоловік, серед яких – представники обласної влади, відомі науковці, громадські діячі. Після завершення обговорення доповідей, слово для запитань надавалось учасникам конференції.

Серед заданих питань один з учасників конференції заявив, що вони збирають підписи до керівництва Сумської області, щоб вияснити, чому в 2007 році Свято-Троїцький собор м.Суми, в якому знаходився орган та належав до державної власності, де була зареєстрована облдержадміністрацією Свято-Троїцька громада УПЦ Київського Патріархату, не дивлячись на попереднє завірення офіційним листом Сумської ОДА, що по перенесенні органу, він буде переданий релігійній громаді Сумської єпархії УПЦ КП. Виявилось, що цей храм, без врахування інтересів громади Київського Патріархату, був переданий Московському Патріархату при тому, що до цього часу, всі храми в місті Суми та області, без виключення були передані УПЦ (МП).

Головуючий на конференції пояснив, що ми живемо в Українській правовій, демократичній державі, де громадяни мають право звернень до влади чи суду для вияснення важливих питань з життя місцевих громад.

“У ході конференції не лунало жодних закликів щодо протиправних дій. Такі дії є абсолютно неприпустимими як для керівництва та духовенства єпархії, так і для віруючих, – пишуть на офіційному сайті УПЦ КП. –  Це викликало непорозуміння та неординарне трактування з боку керівництва Сумської єпархії УПЦ Московського Патріархату. Так, архиєпископ Євлогій Московського Патріархату направив листа Президенту України П. О. Порошенку, у якому звинуватив Сумську єпархію УПЦ Київського Патріархату в “ініціативі захвату Троїцького собору м. Суми”. Сумська єпархія УПЦ Київського Патріархату висловила занепокоєння щодо наклепу збоку УПЦ (МП), роздмухування і розпалювання відсутньої проблеми”.

Як зазначають у Київському Патріархаті, подібні заяви з боку керівництва Сумської єпархії УПЦ (МП) лунають не вперше. “Сумська єпархія УПЦ КП просить компетентні органи вивчити це питання, щоб унеможливити будь-які провокації. В той же час, Сумська єпархія УПЦ КП звертається до вірян Московського Патріархату із закликом тверезо оцінювати ситуацію та не піддаватися на провокації”, – сказано у повідомленні.

Читайте також: У Сумах нависла загроза рейдерського захоплення Троїцького собору

Поділитися в соціальних мережах