Сільського голову змусили повернути премії, які він виписував собі щомісяця у розмірі 200%

У відповідності до Закону України «Про запобігання корупції», за корупційні правопорушення відповідають особи, уповноважені на виконання функцій держави, в тому числі державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування.
Законодавством України передбачено, що преміювання сільського голови здійснюється на підставі рішення сільської ради.

Однак встановлено, що один із сільських голів Липоводолинського району без рішення сесії сільської ради приймав розпорядження про встановлення собі премій у розмірі 200% щомісяця. Всього він незаконно отримав 17 тис. 460 грн.

Відтак, щодо сільського голови було складено протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 1, 2 ст. 172–7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) КУпАП. Рішенням Липоводолинського районного суду сільський голова визнаний винним у інкримінованому правопорушення, на нього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 5100 грн.

Як повідомив прокурор Липоводолинського відділу Роменської місцевої прокуратури Роман Ситник, з метою стягнення шкоди в сумі 17460 грн, завданої внаслідок вчинення сільським головою корупційного правопорушення, місцевою прокуратурою заявлено позовну заяву, яка судом задоволена, із сільського голови на користь держави стягнуто 17460 грн.

Поділитися в соціальних мережах