4,5 грн платитимуть роменці за проїзд

Майже як у Сумах: вартість проїзду в роменських автобусах зросла ще на гривню. Влада й перевізники необхідність підвищення тарифів пояснюють здорожчанням палива й підвищенням “мінімалки”.

4 грн 50 коп.: нову “стандартну” ціну на проїзд у міських автобусах затвердили рішенням Виконкому 15 серпня. Для школярів у дні навчання ціна залишилася на рівні 1 гривні, не торкнулися зміни й “пільговиків”. Нові тарифи вступлять у силу після оприлюднення в ЗМІ та повідомлення пасажирів не пізніше, ніж за 15 днів до їхнього введення в дію.

Перший “стрибок” вартості проїзду відбувся навесні минулого року. Тоді прийняли рішення про здорожчання проїзду з 2,50 до 3,50 гривень, причому відбувалося все так екстрено, що сам проект з’явився в публічному доступі за день до засідання Виконкому. Таким чином влада міста порушила Закон “Про доступ до публічної інформації”, де йдеться, що проект рішення повинен бути обнародуваний за 20 днів до його розгляду. 

Та кого це зупиняло? Мало того, під час розгляду позову про скасування рішення Виконкому, поданого активістами, представники Виконкому підтвердили, що не перевіряли розрахунків перевізників на предмет достовірності даних, що перевізниками не було подано документів, визначених нормативно-правовими актами, що Виконком не розглядав зауваження, які було висловлено під час громадського обговорення, тим самим підтвердивши численні порушення прав роменців. 

Тим не менш, роменська Феміда залишила вартість проїзду на рівні 3,50 гривень. Точніше, спочатку 3,50 таки скасували, а через кілька годин рішення назвали “опискою”. “Виправлене” рішення роменського суду підтримав і апеляційний Харкова.

Члени Громадської організації “Споживачі Роменщини” висловлювали переконання, що в 2017-му влада повторила прецедент 2014 року, коли було прийнято перше незаконне рішення про підвищення вартості проїзду до 2,50 гривень. Незаконність такого рішення встановив Антимонопольний комітет України. Міська влада намагалася оскаржити висновки АМК в суді, однак “програла” й першу, й апеляційну інстанції.

Ось вам класичне твердження: одна брехня породжує іншу. Чи сприятиме підвищення тарифів якості надання послуг – у Ромнах питання вже риторичне: показав минулорічний досвід. 

Джерело: Новий погляд Роменщини

Поділитися в соціальних мережах