Аграрії натрапили на артснаряд

Протягом тижня, групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни), було знищено 6 артилерійських снарядів (122, 76, 45 мм), 4 мінометні міни (122, 82, 50 мм) часів Другої світової війни, виявлені у Конотопському, Охтирському, Лебединському та Сумському районах.

Зокрема, в смт Степанівка Сумського району місцеві жителі виявили артснаряд та дві мінометні міни, які знаходились поблизу лісопосадки в 50 м від житлових будинків. Знову таки у Сумському районі під час сільськогосподарських робіт на відстані 2 км від с. Юнаківка у полі аграрії натрапили на артснаряд. Про небезпечні знахідки люди повідомили рятувальників. Піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій вилучили боєприпаси, вивезли у спеціально відведені місця та знищили шляхом підриву.

Загалом, з початку року на Сумщині зафіксовано 193 випадки виявлення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Рятувальники наголошують, що при знаходженні боєприпасів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати Службу порятунку за номером «101».

Поділитися в соціальних мережах