Агрохолдинг загарбав чужий урожай

Мешканка села Малі Бубни, що на Роменщині, звинувачує аграріїв у незаконному та нахабному виорюванні її паїв. Обійшовши інстанції від поліції до прокуратури, жінка звернулася до районних депутатів з проханням допомоги знайти управу на організацію.

У ніч з 10 на 11 жовтня вся плантація кукурудзи мешканки села Малі Бубни без відома була скошена. Господарка паїв звинувачує ТОВ «Дружба нова» в зазіханні на її добро. На останній сесії районної ради жінка звернулася до депутатів із закликом допомогти віднайти справедливість, адже, за її словами, Роменський відділ поліції та Роменська місцева прокуратура поки бездіяльні.

Двома паями в розмірі 3,4 гектара землі, які розташовані на території Артюхівської сільської ради неподалік села Лесківщина, родина селян володіє з 2002 року. Увесь час, за словами власниці, плантація оброблялася ТОВ «Дружба нова». Та в лютому цього року родина виділила свої паї в натурі, вирішивши господарювати на них самостійно.

Відразу після оформлення, говорить пані Ганна, почалися рейдерські напади з боку «Дружби нової». Товариство засіяло ділянки своєю кукурудзою. Тоді власники звернулися до поліції. Урешті їм довелося зробити передпосівний обробіток ґрунту та пересіяти культуру.
От тільки зібрати урожай довелося знову ж не їм. Кукурудзу впорали за селян. Жінка підозрює, що зробила це «Дружба нова». За словами жінки, на полі, де розташовані її угіддя, була заздалегідь виставлена охорона, аби родина першою не змогла зібрати свій урожай.
На руках у пані Ганни є і реєстраційні номери комбайну, який скосив кукурудзу, і автомобілів, що її вивозили, а також прі-звища водіїв-винуватців: жінці довелося провести власне розслідування. Одразу ж обкрадена господарка звернулася в правоохоронні органи з приводу розгляду цієї події, та переконана: на сьогодні будь-яких дієвих заходів поліцейські не вжили, ба навіть свідків не допитали. Вона вимагає покарати винуватців та компенсувати всі витрати родині.

Начальник сектору превенції Роменського відділу поліції Сергій БЛИЗНЮК підтвердив факт крадіжки, та повідомив, що крім зареєстрованого кримінального провадження, є й підозріла сторона – ТОВ «Дружба нова». Свідків, які бачили, як безпосередньо скошували кукурудзу, у справі вистачає: ці люди встановлені, але вони бояться давати письмові пояснення. В усному ж діалозі, за словами пана Сергія, підтверджують: злочин зробила «Дружба нова».

Складність, говорить правоохоронець, полягає й у тому, що дирекція товариства знаходиться в місті Варва, тому всі необхідні запити направляються туди. Через це місцеві керівники посилаються на варвинських юристів та відмовляються давати будь-які пояснення.

Вдалося зв’язатися з представниками «Дружби нової» в регіоні, однак там чітких коментарів так і не надали. «Випадково могли залізти працівники товариства, та я так не думаю», – зазначив керівник земельного підрозділу ТОВ «Дружба нова» Східного регіонального управління Віктор ХРАПАТИЙ. Розповів, що про цю ситуацію нічого не знає, особисто до нього ніхто не звертався.

За словами Сергія БЛИЗНЮКА, зараз правоохоронці проводять слідчі дії. Та представники агрохолдингу не тільки ігнорують, а й захищаються: пишуть скарги на родину та на керівництво районної ради. Самі ж правоохоронці не мають сумнівів у тому, що селянку обікрало ТОВ «Дружба нова». Та справу залишилося лише довести, говорить Сергій БЛИЗНЮК.

Джерело: Новий погляд Роменщини

Поділитися в соціальних мережах